BIEŻĄCE SPRAWY

Zachęcamy do zajrzenia i śledzenia różnych ciekawych propozycji w zakładce: KWARANTANNA.

Po wprowadzeniu czwartego etapu znoszenia obostrzeń w kościołach i innych miejscach kultu od soboty 30 maja przestaje obowiązywać limit osób.

WAKACJE

W lipcu ks. proboszcza będzie zastępował w dni powszednie ks. Robert z Choszczówki, w związku z tym Msze św. w lipcu będą odprawiane we wtorki o godz. 8.00, a w pozostałe dni powszednie o godz. 17.00. Bieżące sprawy kancelaryjne będzie można załatwić u Ks. Roberta przed Mszą św.

W lipcu i sierpniu Msze św. w niedziele będą tylko o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i dodatkowej o godz. 8.00.

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.

ks. proboszcz Robert Pawlak

——————————————————————————–

MOŻLIWOŚĆ SPOWIEDZI I KOMUNII ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

Sytuacja nie jest aż tak dramatyczna, abyśmy nie mogli przyjść do spowiedzi i Komunii św. Te sakramenty odnawiają naszą więź z Bogiem. Dbamy o zdrowie fizyczne, ale jeszcze bardziej powinniśmy dbać o naszą duszę. Odnajdźmy w naszym sercu pragnienie Boga.

Jeżeli nie możemy być na Mszy św. w niedzielę, to możemy przyjść w dzień powszedni. Jest mniej osób i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa możemy przystąpić do spowiedzi, uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Jezusa w Eucharystii.
Spowiedź w dni powszednie i w niedziele jest 30 minut przed Mszą św.

————————————————————————-

Internetowe katechezy przedmałżeńskie w Diecezji Warszawsko-Praskiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin, w związku z aktualną sytuacją, organizuje dla narzeczonych kolejną serię internetowych katechez przedmałżeńskich, przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Istnieje też możliwość uczestnictwa w naukach w języku angielskim.

Ta forma kursu przeznaczona jest tylko dla narzeczonych z terenu naszej diecezji, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa do końca 2020 roku. Więcej tutaj: katechezy przedmałżeńskie

·  Prosimy o kwartalne wpłaty na spłatę pożyczki na pompy ciepła. Konto parafialne: 13 9226 0005 0002 3000 2000 0010. W tytule przelewu prosimy wpisać: „pompy ciepła”. Za wszystkich darczyńców modlimy się w każdy czwartek podczas nowenny do patrona parafii bł. Honorata Koźmińskiego o godz. 18.00. Możemy w tytule przelewu wpisać: „na cele kultu religijnego”. Daje nam to możliwość pomniejszenia dochodu o przekazaną kwotę. Zasady odpisu podane są tutaj: wspieram parafię