BIEŻĄCE SPRAWY

KOMUNIKAT PARAFIALNY 2020.04.04

1. Informacje o liturgii Wielkiego Tygodnia pojawią się wkrótce.
  2. W Niedzielę Męki Pańskiej (Palmową) będzie ograniczenie do max. 5 osób na Mszy św. Jest już komplet na każdej Mszy św. Nie będzie poświęcenia palm. Możemy przygotować indywidualnie w domu palmy jako znak naszego przyjęcia Jezusa. Msze św. o godz. 9.00 i 11.0 będą transmitowane na żywo z naszego kościoła na facebooku parafialnym www.facebook.com/ParafiaChrosla. Jeśli jesteśmy w domu i łączymy się duchowo z uczestnikami Mszy św. przez media to powinniśmy postawić na stole krzyż, świece i zachowywać się tak jakbyśmy byli w kościele. Podejmować modlitwy, śpiewy, odpowiedzi. Na ten czas powinniśmy powstrzymać się od wykonywania innych zajęć. Można zapoznać się czym jest Komunia św. duchowa tutaj: Komunia duchowa
  3. Kościół jest otwarty (można wejść do środka) w dni powszednie od g. 7.00 do 20.30, a w niedzielę od g. 8.00 do 16.00
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy od godz. 17.00 do 20.30 z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00. Nie powinno być więcej niż 5 osób w kościele. Można przyjść w dowolnej chwili i na dowolną ilość czasu, ale zachęcamy, aby zapisać się na listę wyłożoną pod chórem lub zadzwonić lub wysłać smsa do naszego szafarza Komunii św. pana Tomasza pod numer 502 233 800. OBY OBECNA SYTUACJA ROZBUDZIŁA W NAS PRAGNIENIE BOGA I JEGO MIŁOŚCI.
  5. Możliwość przystąpienia do SAKRAMENTU POKUTY (spowiedź) i przyjęcia KOMUNII ŚWIĘTEJ będzie: w niedzielę 5 kwietnia w godzinach 12.00 – 13.00 i 14.00 – 16.00 (będzie drugi spowiednik). od poniedziałku do środy w godzinach 17.00 – 18.00

Spowiedź będzie sprawowana w zakrystii – wchodzimy z kościoła i w salce na plebanii. Pod chórem są jednorazowe rękawiczki do użycia i płyn do dezynfekcji rąk. Komunia św. będzie udzielana co 15 minut, lub częściej, jeżeli będzie taka potrzeba. Do Komunii świętej może przystąpić osoba, która jest w łasce uświęcającej, tzn. była niedawno u spowiedzi, nie ma ciężkiego grzechu. Do Komunii św. poza Mszą św. możemy przystąpić każdego dnia, kiedy nie mamy możliwości być na Mszy św. Obecna sytuacja spełnia ten warunek. Nie jest konieczne uczestniczenie we Mszy św. za pośrednictwem mediów, choć jest to czymś słusznym i dobrym (według możliwości).

• Różaniec w dni powszednie o godz. 20.30 będzie transmitowany z naszego kościoła na facebooku www.facebook.com/ParafiaChrosla z możliwością dzwonienia i włączenia się w modlitwę.
  • Msze św. w dni powszednie będą transmitowane na facebooku www.facebook.com/ParafiaChrosla.
  • Pierwszeństwo udziału we Mszy św. w kościele mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Prosimy je, aby zadzwoniły na numer parafialny 25 – 757 71 06 z wyprzedzeniem dwóch dni i podały ile osób ma zamiar uczestniczyć w tej Mszy św.
  • Pozostałe osoby, które chcą uczestniczyć we Mszy św. prosimy, aby zadzwoniły wcześniej na numer parafialny 25 – 757 71 06.
  • W czasie epidemii ks. proboszcz jest do dyspozycji parafian pod telefonem parafialnym 25 – 757 71 06 od poniedziałku do piątku w godzinach 19.00 – 20.00. Można porozmawiać w sprawach ważnych i błahych, zadać pytanie, przekazać sugestie i propozycje itp. Zapraszam do kontaktu.
  • Nie zostawiajmy bez pomocy osób starszych i samotnych. Bądźmy wrażliwi na innych.
  • Przekazujmy aktualne informacje osobom, które nie mają dostępu do internetu.
  • Trwajmy na modlitwie w jedności wiary i nadziei. Powierzajmy z ufnością siebie i bliskich Bogu.

W czasie Wielkiego Postu jest zbiórka do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z powodu epidemii prosimy o wpłaty przelewem na konto parafialne: 13 9226 0005 0002 3000 2000 0010. W tytule przelewu prosimy wpisać: „kwiaty”. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Możemy w tytule przelewu wpisać: „na cele kultu religijnego”. Daje nam to możliwość pomniejszenia dochodu o przekazaną kwotę. Zasady odpisu podane są tutaj: wspieram parafię

·  Prosimy również o kwartalne wpłaty na spłatę pożyczki na pompy ciepła. Konto parafialne: 13 9226 0005 0002 3000 2000 0010. W tytule przelewu prosimy wpisać: „pompy ciepła”. Za wszystkich darczyńców modlimy się w każdy czwartek podczas nowenny do patrona parafii bł. Honorata Koźmińskiego o godz. 18.00. Możemy w tytule przelewu wpisać: „na cele kultu religijnego”. Daje nam to możliwość pomniejszenia dochodu o przekazaną kwotę. Zasady odpisu podane są tutaj: wspieram parafię

·  Świąteczne świece Caritas, baranki i stroiki z przeznaczeniem ofiar na pomoc potrzebującym są wyłożone na stoliku pod chórem. Można je nabywać w najbliższym tygodniu w poniedziałek, środę, czwartek i piątek w godz. 17.00 – 18.00 w sali na plebanii wrzucając podaną kwotę do puszki. Osoby, które chciałyby wspomóc parafialną Caritas prosimy o wpłatę na konto: 34 9226 0005 0002 5582 2000 0010.