Bieżące sprawy

Ciekawy film o spowiedzi. Tylko 17 minut, a pokazuje, jak spowiedź może odmienić życie. Za darmo do obejrzenia.
——————————————————————————————-

W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety można pobrać ze strony diecezji: www.diecezja.waw.pl/7753 . Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie.

Wypełnioną czytelnie ankietę (ręcznie bądź elektronicznie) można przekazać do Sekretariatu Synodu na trzy sposoby:

1. Oddać Zespołowi Synodalnemu ze swojej parafii/wspólnoty zakonnej (Zespół zobowiązany jest przekazać ankiety Proboszczowi lub Dziekanowi, a ten Sekretariatowi Synodu).
  2. Wysłać na adres sekretariatu Synodu: Parafia św. o. Pio, ul. Fieldorfa 1, 03-984 Warszawa, z dopiskiem „Synod”.
  3. Wersję elektroniczną (najlepiej w wersji PDF) wysłać na adres: synod@diecezja.waw.pl

Wypełnianie ankiet i prace w Zespołach Synodalnych trwają do 28.02.2022 roku. Do tej nieprzekraczalnej daty należy złożyć wszystkie ankiety synodalne.

—————————————————————————————-

Wiele ciekawych informacji i materiałów o bł. Honoracie Koźmińskim patronie naszej parafii tutaj: strona o bł. Honoracie Koźmińskim
————————————————————————————-

Raz w miesiącu w pierwszą niedzielę miesiąca będzie wyświetlany w kościele film o godz. 17.00.   ZAPRASZAMY.

W Roku św. Józefa zachęcamy do wysłuchania audiobooka: Jan Dobraczyński, Cień Ojca, piękna opowieść o św. Józefie: Cień Ojca – audiobook

PLAN  POSŁUG  LITURGICZNYCH:  2021

————————————————————————————————

——————————————————————————-

MOŻLIWOŚĆ SPOWIEDZI I KOMUNII ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

Sytuacja nie jest aż tak dramatyczna, abyśmy nie mogli przyjść do spowiedzi i Komunii św. Te sakramenty odnawiają naszą więź z Bogiem. Dbamy o zdrowie fizyczne, ale jeszcze bardziej powinniśmy dbać o naszą duszę. Odnajdźmy w naszym sercu pragnienie Boga.

Jeżeli nie możemy być na Mszy św. w niedzielę, to możemy przyjść w dzień powszedni. Jest mniej osób i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa możemy przystąpić do spowiedzi, uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Jezusa w Eucharystii.
Spowiedź w dni powszednie i w niedziele jest 30 minut przed Mszą św.

————————————————————————-