Odwiedziny duszpasterskie-kolęda

WIZYTA DUSZPASTERSKA  – INFORMACJE OGÓLNE:

Od 2 stycznia 2020 r.  trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Od poniedziałku do piątku wizyta rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 10.00.

Wizyta duszpasterska księdza w domach parafian ma następujące cele:

– udzielenie Bożego błogosławieństwa konkretnej rodzinie w jej domu

– wspólna modlitwa całej rodziny

– poznanie parafian, rodzin, ich środowiska życia, ich radości i problemów, możliwość przedstawienie przez parafian swoich sugestii, propozycji, uwag

– wymiar ewangelizacyjny wobec osób i rodzin trochę oddalonych od Boga, zachęcenie do życia bardziej religijnego i odnowienia więzi z Bogiem

– możliwość rozmowy z księdzem, zapytania o sprawy wiary i moralności

Bardzo proszę o przyjazd po księdza na plebanię 10 min. przed rozpoczęciem kolędy.

Prośba, abyśmy zastanowili się w jakiej intencji (o co) będziemy się modlić w naszej rodzinie podczas wizyty duszpasterskiej księdza. Na początku modlitwy będziemy mogli wypowiedzieć tę naszą prośbę.

Proszę o przygotowanie na stole krzyża, zapalonej świecy, wody święconej i kropidła. Można też położyć Pismo święte. Byłoby pięknie gdyby w miarę  możliwości byli zgromadzeni wszyscy mieszkańcy odwiedzanego domu. Podczas kolędy w domach jednorodzinnych dużo czasu traci się na przejście od domu do domu, na otwieranie furtki, bramy, uwiązanie psa itp.  Jeżeli więc chcemy, aby wizyta księdza nie była w pośpiechu to proszę o wcześniejsze uwiązanie psa i otworzenie furtki. Bardzo proszę, aby na czas wizyty pieski były albo uwiązane, albo w sąsiednim pokoju, żeby nie one były w centrum zainteresowania w tym momencie. Ksiądz przychodzi w komży, stule – jest to szczególny charakter wizyty i nie jest zasadne, aby istotą wizyty księdza była zabawa z pieskiem.

Miło jest, gdy gospodarz odprowadzi księdza do sąsiada.

W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna po porannej Mszy św., a w sobotę od g. 8.30 do 9.30. Można również przyjść w niedzielę do zakrystii i umówić się na dogodny termin.

PLAN KOLĘDY

Czwartek 2 stycznia: Orzeszkowej, Jaśminowa.

Sobota 4 stycznia: Kwiatowa (od lasu do łącznika nr 48)

Wtorek 7 stycznia: Optymistów, Konwaliowa, Kwiatowa  (od łącznika nr 49 do Żwirowej)

Środa 8 stycznia: Lawendowa, Wrzosowa ( od Lawendowej do łącznika nr 24)

Czwartek 9 stycznia: Wrzosowa ( od łącznika do 38 i 39)