Ogłoszenia 1 maja VI Niedziela Wielkanocna

Dziś pierwsza niedziela po mszy o 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja.

– We wtorek Uroczystość. Najświętszej  Maryi Panny Królowej Polski –głównej Patronki Polski msze święte tak jak w niedziele:8.00;11.00 ;16.00. O 11.00 we mszy świętej będziemy się modlić w intencji strażaków z OSP w Rudzie i ich rodzin , a także polecać zmarłych strażaków. Nie zapomnijmy na jutro i pojutrze o wywieszeniu biało-czerwonych. Ze stolika za ławkami możemy nabyć flagi.

– W środę 4 maja o 17.30 zapraszam maturzystów i ich bliskich – we mszy świętej będziemy się modlić o błogosławieństwo w egzaminach maturalnych oraz Boże światło w ich życiowych wyborach.

– W pierwszy piątek miesiąca przed południem odwiedzę chorych z  sakramentami. Od 17.30 możliwość spowiedzi. Po mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Od 19.00 do 20.00 adoracja prowadzona . Zapraszam do bycia z Panem -uwielbienia Go , ale również do odpoczynku przy Nim – jedną z łask , których On udziela jeśli przyjdziemy do Niego jest uspokojenie.

– Za tydzień na mszy o 11.00 grupa dzieci z III klasy przeżywać będzie swoje pierwsze pełne uczestnictwo we mszy świętej. Proszę byśmy w miarę możliwości wybrali inną godzinę mszy świętej .

– Dziś rozpoczęliśmy  miesiąc maj -zachęcamy do wypraszania łask u Maryi litanią Loretańską w kościele po mszy –jak i przy kapliczkach- o które postarajmy się zadbać. Zachęcam , może uda  się spotykać na modlitwie w miejscach w których rok temu modliliśmy się wspólnie.

– W imieniu całej wspólnoty parafialnej prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało    :  mieszkańcy Rudy  ul Wspólna i pozostałe- pierwszy ołtarz; mieszkańcy Bykowizny – drugi ołtarz; mieszkańcy Chrośli – trzeci ołtarz; Strażacy z rodzinami – czwarty ołtarz. Proszę o zgłoszenie się do mnie po krótkie hasła.

– Kandydaci do sakramentu bierzmowania zgłaszają się w godzinach kancelarii z krótką opinią swych katechetów w ciągu najbliższego miesiąca.

– We wrześniu 17-18 sb; ndz. proponuję dwudniową pielgrzymkę autokarową do miejsc związanych z początkiem chrześcijaństwa w Polsce -Gniezno , Poznań , Strzelno. Można się zapisać poprzez wpłatę zaliczki za pokój: jedno osobowy  ;dwu osobowy  lub cztero osobowy.

– Zapowiedzi: Piotr Michał Przybysz kawaler parafii tutejszej i Ewelina Diana Wróbel panna parafii Narodzenia N. Maryi panny w Łochowie; Karol Żukowski kaw. par. Niep. Poczęcia Maryi w Siedlcach i Monika Malesa panna par. tut.

– Na stoliku za ławkami wyłożony jest obywatelski projekt ustawy proponującej pełną ochronę każdego poczętego dziecka. Możemy się zapoznać z nim i podpisać wniosek , by ten projekt był rozpatrzony przez Sejm.

– Zachęcam do nabywania prasy katolickiej – tygodników Idziemy i Gościa niedzielnego.

– Dziękujemy za kwartalne ofiary na ogrzewanie podłogowe.

– Świątynię do liturgii przygotowali: Agata Demianiuk, Oliwia Porębska , Elżbieta Marcin Larkowscy. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty.

 

 

Dzień    Intencje  3 – 9 maja

 

    3V /wt/  8.00  dziękczynna  w 25 rocznicę sakramentu małżeństwa Renaty i Andrzeja

11.00  w intencjach strażaków i ich rodzin oraz zmarłych strażaków

16.00 + Feliksę Franciszka Woźniców

    4 V/śr/

 

 17.30 w intencji maturzystów

18.00 + Stanisława Rudnickiego

  5 V /czw/

 

  7.00 wolna
   6 V /pt/  18.00   + Jana Feliksę Krawczyk
    7 V /sb/

 

18.00  w 80 rocznicę urodzin Anny Słodownik
   8  V  /niedziela/

 

   Wyp.11/ 8.00  +  Zofię Władysława Kowalczyk

Wyp.   /  11.00  w intencji dzieci i ich rodzin

Wyp. 1 /  16.00  +  Stanisława Henryka Gryz

   9 V /pon/  

 

18.00 +  Jana Woźnicę