Ogłoszenia 11 grudnia 2016 III Niedziela Adwentu

Uwaga  – rekolekcje adwentowe- szansą przygotowania duchowego do Świąt Bożego narodzenia  11-13 grudnia !!!

12 -13 grudnia msze święte z naukami rekolekcyjnymi :

10.00 ; dorośli ;

16.00 dzieci ;

17.15 młodzież ;

19.00 dorośli

Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe – czas duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia , które prowadzi ks. Dariusz Łosiak .. Są wolne intencje .Możliwość spowiedzi na 20 minut przed mszą świętą. Nie odkładajmy spowiedzi – zaprośmy bliskich , sąsiadów- codziennie będzie posługiwać  trzech spowiedników . Wypominki jutro przed mszą o 10.00 .

-Jutro roraty nie o 6.45 ale o 16.00.

– Opłatki na stół wigilijny możemy nabyć w zakrystii. Ofiary składamy przeznaczamy na położenie   posadzki  kościoła.

– Dziś w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom u naszych sióstr z Caritas będziemy mogli nabyć świece – jako znak naszej solidarności z uboższymi od nas. Otwórzmy serca dla nich -złóżmy wielkodusznie  ofiarę za  świecę niekoniecznie trzymając się określonej, minimalnej kwoty. Możemy nabyć również pobłogosławione sianko i ozdoby choinkowe. Prezenty z wylosowanych gwiazdek przynosimy do IV Niedzieli Adwentu.

– Zaproszenie – klerycy naszego Seminarium zapraszają na spektakl ” Don Camillo” przygotowany przez  III rok . Zamówiłem 30 biletów na 17 XII /sb/ godz. 16.30. Zapisy w zakrystii.

-Świątynię do liturgii przygotowały: Halina Drzazga Bogumiła Reda Teresa Mirosz. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę. W tym tygodniu prosimy o zatroszczenie się rodziny  z ul. Wiosennej o numerach: 25;23;28;21. W przyszłym tygodniu prosimy rodziny mieszkające w Bykowiźnie przy ul .Wiosennej 12 13 15 oraz Jesiennej  12 i rodzinę mieszkającą obok.. Przed sprzątaniem proszę zapoznać się z  zasadami sprzątania umieszczonymi na drzwiczkach schowka. Prośba o pomoc mężczyzn w odśnieżaniu , jeśli będą opady.

– Zachęcam do lektury Gościa niedzielnego i Idziemy – niestety wobec powtórnego włamania – zniszczenia skarbonki do której wrzucaliśmy pieniądze za gazety możemy je nabywać z regału umieszczonego po prawej stronie przy konfesjonale.

– W minionym tygodniu mszą pogrzebową pożegnaliśmy + Roberta Woźnicę – polećmy go miłosierdziu Bożemu.

 

 

 

Dzień    Intencje   13 – 19 grudnia 
    13 XII /wt/  10.00  +   Janinę Juliana Jackowicz                                                               16.00   wolna                                                                                                    17.15 + Sergiusza Stanisławę Zbigniewa Jolantę Chodniewicz19.00  w intencji wspólnoty w Warszawie – Tarchominie
   14 XII /śr/  6 .45  wolna
   15 XII  /czw/    18.00  dziękczynna w  2 rocznicę urodzin Franciszka z prośbą  Boże błogosławieństwo
    16 XII /pt/  18.00 w 100 rocznicę narodzin dla nieba Bł. Honorata o uwolnienie dusz czyścowych ze zgromadzeń honorackich
   17 XII /sb/    6.45 + Eugeniusza w 6 rocznicę śmierci i Zofii Wójcik
    18 XII niedziela/    9.00  + Anielę Stanisława Ryszarda Eugenię Jerzak                                              11.00   za Parafian                                                                                             16.00   +   Tadeusza Stanisława Aleksandra Anielę Miros Wandę Stanisława Piotrkowicz
  19 XII /pon/      6.45 wolna