Ogłoszenia 14 luty I Niedziela Wielkiego Postu

BARDZO WAŻNE !

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ ROWEROWĄ  DO TRONU JASNOGÓRSKIEJ KRÓLOWEJ 10-14 SIERPNIA 2016 -OSTATNI TYDZIEŃ ZGŁOSZEŃ na rowerowachrosla@gmail.com

ZAPRASZAMY !

-Środą popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post –czas pokuty i przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W owocnym przeżywaniu tego czasu mogą pomóc nabożeństwa pasyjne; w niedziele o 16.00 Gorzkie żale; w piątki -drogi krzyżowej –dla wszystkich o 17.15 dzieci ,kandydatów do bierzmowania, dorosłych. Poprzez udział w nich pod zwykłymi warunkami  możemy uzyskać dla siebie odpust zupełny.                                                                                                                                       -Caritas zachęca do przygotowania – Jałmużny wielkopostnej –ze stolika za ławkami możemy wziąć skarbonki dla siebie lub całej rodziny na jałmużnę wielkopostną .Do niej możemy wrzucać pieniądze-ofiary które zaoszczędzimy rezygnując z rzeczy godziwych, by je przeznaczyć na rzecz potrzebujących. Skarbonki przynosimy w niedzielę palmową  . Dziś zgodnie z  zapowiedzią przed świątynią zbiórka przez Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

– Jutro 15 lutego  o 19.00 na plebanii spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci III klasy. Obecność -bardzo wskazana.

– W środę 17 lutego od rana do 15.00  na parking przy parafialny można przywozić zużyty sprzęt AGD i RTV . O 15.00 zostanie zabrany przez Organizację “Pomoc kościołowi w potrzebie”.

– Świątynię do liturgii przygotowały: Agnieszka Hawerczuk, Edyta Suchocka , Anna Pióro ,Barbara Wicik . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego.

– W tygodnikach polecam -Gościu – Nabożeństwo to dla nich za mało-o ekstremalnej drodze krzyżowej; W Idziemy-O kolejnym uczynku miłosierdzia -Grzeszących upominać- ks. Waldemar Chrostowski.

Dzień    Intencje   16 – 22 luty

     16 II /wt/ 18.00 wolna  17 II  /śr/

    18.00   + Teresę Gańko  w 1 rocznicę śmierci  18 II /czw/

 7.00  wolna  19 II /pt/ 18.00  + Lecha Leona Wicika zmarłych z rodziny Piotrkowicz  20 II /sb/

 18.00  + Jana Józefę Szmurło

  21  II /niedziela/

  Wyp.2  /  9.00 +   Zbigniewa Malinowskiego

Wyp.3  /  11.00   za Parafian

Wyp.4 /  16.00  +  w 9 rocznicę Hanny Siedleckiej   22 II /pon/  

  18.00  + w 5 rocznicę śmierci Andrzeja Pietrzkiewicza