Ogłoszenia 17 grudnia 2017 III Niedziela Adwentu

– Opłatek na stół wigilijny możemy nabyć w zakrystii.

– Dziś o 13.30 z parkingu udajemy się na musical przygotowany przez kleryków naszego Seminarium . Można jeszcze dołączyć.

– We wtorek i czwartek przed mszami o 17.30 możliwość pojednania się z Bogiem.

Są wolne intencje w tym tygodniu i styczniu -również po południu.

– Dziś u naszych sióstr z Caritas możemy nabyć świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom – zapalone podczas wigilii niech będą znakiem  naszej bliskości z uboższymi – tym bardziej że rzadko kiedy pozostawione wolne miejsce przy stole nie zostaje zajęte.

. – W przyszłą 24 niedzielę grudnia nie ma mszy o 16.00. Wieczerzą wigilijną rozpoczniemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W liturgii Narodzonemu oddamy cześć Mszą o Północy tzw. -Pasterką ;o 9.00 i o 11.00.

–  Pierwsza niedziela  po Bożym Narodzeniu to Święto Bożej Rodziny. W to święto małżonkom  proponuję  odnowienie przysięgi małżeńskiej na wszystkich mszach .. Przyjdźmy więc małżeństwami -całymi rodzinami. Będziemy się modlić się za nasze rodziny i na koniec siebie wzajemnie pobłogosławicie.

– 7 stycznia w niedzielę podczas mszy o 16.00 poświęcenie książeczek dzieci III klasy. Po mszy świętej zapraszamy te dzieci z rodzicami do kolędowania Jezusowi. Proszę o zgłaszanie przez dzieci i  rodziny kolęd które chcielibyście wspólnie śpiewać.

– O świątynię zadbały: Elżbieta Laskus, Zuzanna Wieczorek, Agnieszka Hawerczuk, Anna Pióro, Barbara Wicik ,Ewa Chomka. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę  W tym tygodniu zapraszamy z Wrzosowej 57, 50, 59, 52, 61. W przyszłym z Wrzosowej 63,65,67, 69,56.

– Dziękujemy za ofiary od rodzin w kopertach . Jak zauważyliśmy – w prezbiterium mamy nowe meble zaprojektowane i  wykonane tak by harmonizowały z jego wystrojem. Tak jak ogłaszałem ofiary złożone za opłatki są przeznaczone na ten cel. Jeśli jakaś rodzina chciałaby ufundować np. fotel celebransa – zapraszam ; jest również potrzeba doświetlenia bocznych obrazów i wykonania na zamówienie lamp z mosiądzu -również zapraszam chętnych fundatorów.

– Zachęcam do lektury tygodników :Gościa i Idziemy- Bpie Romualdzie -nowym Ordynariuszu