Ogłoszenia 20 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

– Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny czas w którym Kościół zachęca swe dzieci do komunii wielkanocnej. Dziś można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu  O Stworzycielu Duchu przyjdź. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

– W sobotę o 8.00 wyruszymy na pielgrzymkę rowerową do Wielgolasu. Msza święta o 10.30 . Na dojazd przeznaczamy 2 i pół godziny a więc tempo będzie spokojne – z dwoma odpoczynkami. Zainteresowani proszeni są o wpisanie się do środy na listę wyłożoną na stoliku. Jak wcześniej ogłaszałem – możemy przyjechać też na godzinę mszy samochodami .Osoby takie również proszone są o wpisanie się na listę .We mszy świętej zbiorowej będę polecał wasze intencje.

-Świątynię do liturgii przygotowały mamy dzieci rocznicowych – bardzo dziękujemy. W tym tygodniu prosimy z ul. Strażackiej 1,2, 7,14 i Spokojna 2.. W przyszłym z ul. Parkowej 20, 20 a, 26 i Szkolnej 15 i 25.

– Na stoliku  za ławkami możemy już od dziś wpisać się na adorację Najświętszego Sakramentu 1- 2 czerwca

– Za tydzień będą wśród nas  wolontariusze misyjni  Ruchu Światło-Życie ,którzy powiedzą świadectwo o prowadzonych przez siebie rekolekcjach prowadzonych dla młodzieży w Rwandzie. Po mszach świętych przed kościołem będziemy mogli wspomóc ich wyjazd na rekolekcje w Afryce.

– W przyszłą niedzielę po mszy o 11.00 spotkanie kół różańcowych i modlitwa.

– Proszę o odebranie haseł ołtarzy na Boże Ciało.

Dzień   Intencje         22-28 maja
   22 V /wt/   18.00 + Zofię Gronek ,Franciszkę Kozłowską ,Stanisława Mariannę Miros
   23 V /śr/

18.00 +  Roberta Woźnicę , zm. z r. Woćniców