Ogłoszenia 21XII 2014 IV Niedziela Adwentu

– W pon. i śr.7.00  Roraty .W pon. i wt. od 17.00 możliwość przystąpienia do sak. Pokuty.

-Opłatki na wigilijny stół są do nabycia w zakrystii.

– W najbliższym tygodniu i w następnych są wolne intencje  .Przypominam że intencje zamówione  i wolne   można sprawdzać na stronie internetowej Parafii w kalendarzu. Dni tygodnia wyświetlane na szaro oznaczają intencje wolne – zaś na niebiesko zajęte. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii –również w niedziele można zamawiać intencje.

– We środę w Wieczerzą wigilijną rozpoczynamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W liturgii Narodzonemu oddamy cześć Mszą o Północy tzw. -Pasterką ;o 9.00 i o 11.00. W pierwszy dzień Oktawy Święto św. Szczepana- msze tak jak w niedziele; 9.00;11.00 16.00- taca na budowę świątyń w diecezji.

W oktawie Narodzenia Msze święte o g.18.00 dlatego że kolędę rozpoczniemy po nowym roku. .-PZ Caritas dziękuje wszystkim którzy przygotowali paczki dla potrzebujących i tym którzy zakupili świece. Dziękujemy.

– W sobotę 27 XII o godz. 16.00 najpierw msza święta w intencji  kół Żywego Różańca , Rady Duszpasterskiej i Caritas –a następnie spotkanie opłatkowe na plebanii – serdecznie zapraszamy

– Spotkanie opłatkowe dla ministrantów , lektorów  scholi dziecięcej  i ich rodziców w poniedziałek 29 XII  o 16.00 msza święta w ich intencji -następnie zapraszamy  na plebanię. Czemu razem? Bo służymy przy ołtarzu temu samemu Panu i chcemy również wspólnie świętować.

–  Pierwsza niedziela  po Bożym Narodzeniu to Święto Bożej Rodziny. Tego dnia chcemy modlić się za nasze rodziny -dlatego tak jak rok temu starajmy się w miarę możliwości przyjść na msze rodzinami –by na koniec siebie wzajemnie pobłogosławić.

– Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca spotkanie kół Żywego Różańca – i wymiana tajemnic dla VII róży.

– 6 stycznia w święto Trzech Króli – w Mińsku jest organizowany ich orszak. Na spotkaniu Rady Duszpasterskiej zaproponowałem, abyśmy i my podczas mszy świętej o g.11.00 spotkali się tworząc taki orszak z 3 głównych wiosek. Dlatego za tydzień podczas mszy wylosujemy kolory dla Bykowizny z Choszakiem , Rudy i Chrośli. Po naszej mszy będziemy mogli dołączyć do głównego orszaku w Mińsku, który wyruszy z naszej przecież macierzystej Parafii Narodzenia Matki Bożej po mszy o 12.30

-Serdeczne podziękowania składam P,Kamińskim  ,którzy ofiarowali choinki . Dziękuję strażakom z OSP w Rudzie Panom: Piotrowi Henrykowi Pawłowi Krzysztofowi  Włodzimierzowi kandydatom na strażaków lub już strażakom Damianowi i Łukaszowi-  za ich przewiezienie i ustawienie w kościele.  Dziękuję P. Zbigniewowi Bąk za  koordynację tej pracy. Kandydaci do bierzmowania wybrani do pomocy w przygotowaniu dekoracji zgłoszą się w poniedziałek o 14.00

– Ofiary na inwestycje złożyły kolejne rodziny . Bóg zapłać.

– Zachęcamy do nabycia świątecznego wydania tygodników –Idziemy i Gościa Niedzielnego

-Świątynię do liturgii przygotowali : Barbara Milena Niemczak ,Teresa Pogorzelska ,Joanna Bartnicka. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na ogrzewanie.