Ogłoszenia 22 kwietnia IV Niedziela Wielkanocna

Jutro w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha głównego Patrona Polski – w środę święto św. Marka  msze  święte  o 18.00..W środę modlić się będziemy o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie.

– Dzieci i młodzież potrzebujące pomocy w nauce fizyki i matematyki zapraszamy na bezpłatne zajęcia w poniedziałki od 16.30 do 17.30 . Pierwsze spotkanie jutro w salce na plebanii.

– Na stoliku za ławkami możemy już od dziś wpisać się na adorację Najświętszego Sakramentu 4- 5 maja.

– We wtorek odbyło się spotkanie osób przygotowujące procesje eucharystyczne. Ustaliliśmy ,że potrzeba dwóch grup  mężczyzn noszących baldachim. Proponuję ,by jedna z nich- czyli czterech mężczyzn była złożona z Panów należących do Żywego Różańca a druga grupa składała się z innych mężczyzn. Proszę o wpisanie się na listę wyłożoną na stoliku . Proszę także o deklarację Panów noszących dwie chorągwie , aby w każdą pierwszą niedzielę miesiąca był ktoś kto w procesji będzie je niósł – jak i na procesji Bożego Ciała. Proponuję , by do każdej chorągwi było co najmniej dwóch Panów i by sami między sobą ustalali tę posługę.

– Rodziców dzieci klasy III przepraszam za zmianę terminu planowanej pielgrzymki ze środy na czwartek-wynika to z trudności znalezienia zastępstwa za  mnie na mszę wieczorną w środę.

– Zbliża się miesiąc maj – proszę byśmy zadbali o takie miejsca jak :kapliczki , krzyże.

– Zapowiedzi : Marcin Kozłowski kawaler Parafii św. Anny w Długiej Kościelnej i Anna Książek panna Parafii tutejszej.

– Świątynię do liturgii przygotowały :Aneta Frelek, Halina Jakubowska, Barbara Szlegier, Henryka Szczepaniak, Wiesława Kaczmarczyk. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy z ul. Wspólnej 66, 68, 72, 76, 80 ,86.W przyszłym tygodniu spróbujemy zadbać o świątynie siłami kandydatów do bierzmowania , którzy zadeklarowali chęć pomocy.

-Zachęcam do lektury tygodników ;Gościa i idziemy

– W minionym tygodniu odeszła do wieczności  + Marian Zagórski -módlmy się w jego intencji

 

Dzień   Intencje        24-30 kwietnia
   24 IV /wt/  18.00  +  Zofię Czesława Kowalczyk Stanisławę Jana Przybyłowskich Wiesławę Ciąćka
   25 IV /śr/

 

 18.00 + Adelę Stanisława Kaim

 

 26 IV /czw/  7.00  wolna
  27 IV / pt/  18.00  w 4 rocznicę urodzin Leonarda
  28 IV /sb/  18.00  +   Stanisława Mariannę Rozalię Mariannę Mariana Kostka
 29 IV /ndz/ 8.00 +  w 8 rocznicę śmierci Waldemara Cacko

11.00  za Parafian –

16.00 + Apolinarego Jadwigę Stanisławę Guzek Wiktorię Władysława  Augustyniak

 30 IV /pon/   18.00 +  Jadwigę Stanisława Henryka Mirosz