Ogłoszenia 22 marca V Niedziela Wielkiego Postu

– W poniedziałek kancelaria nieczynna – w środę  zapraszam do kancelarii rodziców, którzy zamierzają przynieść do chrztu dzieci w święta i zaraz po nich. Proszę o przyniesienie aktu chrztu i danych rodziców chrzestnych. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych  31 III 19.00

– We wtorek msza rano o .7.00 nie o 18.00

-Wchodząc do kościoła możemy zobaczyć 3 tablice na których przedstawionych zostało 9 miesięcy rozwoju dziecka w łonie matki. We wtorek 25 marca na 9 miesięcy przed Świętami Bożego Narodzenia przypada Uroczystość Zwiastowania. W to święto obchodzimy  dzień świętości życia .Podczas mszy o 18.00 będziemy się modlić o uszanowanie daru życia –będzie też można podjąć duchową adopcję –tzn. modlitwę w intencji dziecka zagrożonego zabiciem. Informację na czym dokładnie polega duchowa adopcja znajdziemy na ulotce wyłożonej na stoliku za ławkami.

– Przypominamy i zachęcamy do uczestnictwa w środy o 18.00 w nabożeństwach do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zawsze możemy napisać i przynieść nasze radości i troski by je powierzyć tej , która chce być dla nas Matką.

-Dziś u Pań z Caritas możemy nabyć stroiki świece wielkanocne jako znak  naszej troski o potrzebujących. paschaliki mogą posłużyć na wigilii paschalnej , kiedy będziemy odnawiać nasz chrzest. Skarbonki z jałmużną wielkopostną możemy składać do kosza przy  bocznym ołtarzu. W czwartek na plebanii od 16.00 przygotowanie palm .Caritas prosi o pomoc w ich wykonaniu ,przyniesienie materiałów… bukszpan itp  Za tydzień będziemy mogli nabyć przygotowane przez Caritas palmy.

-W piątek o 19.00 nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami Chrośli.Nie ma drogi krzyżowej o 16.30. Rozpoczniemy na skrzyżowaniu  ul. Mazowieckiej/przy krzyżu/ z Lawendową /–następnie pójdziemy ulicami Lawendową , Kwiatową –łącznikiem do Wrzosowej, z Wrzosowej w Orzeszkową, by zakończyć przed kościołem. Proszę o odbieranie rozważań stacji przez przedstawicieli : Strażaków, Caritas, PRD, ministrantów i Róż różańcowych –z ostatnio powstałych 3 róż zapraszam najlepiej mężczyzn oraz rodzica dzieci komunijnych. Bracie i siostro –jeśli nie byłeś ani razu na drodze krzyżowej – odpowiedz sobie- jaka jest „temperatura” twojej miłości do Chrystusa.

– Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Na wszystkich mszach poświęcenie palm- uroczysta procesja na mszy o 11.00. Po tej mszy modlitwa różańcowa i wymiana tajemnic w różach.

– Dziękujemy za ofiary do grobu Pańskiego od osób indywidualnych i róży różańcowej św. Wojciecha z Rudy.

– Zachęcamy do lektury tygodników: W Gościu- o programie telewizyjnym , który wstrząsnął światem –na oczach widzów umęczeni chrześcijanie przebaczają swym wrogom. W Idziemy- Żeby kochać nie trzeba urodzić-historia małżeństwa, które wybrało adopcję zamiast In vitro, a niedawno urodzili swe biologiczne dziecko.

-Świątynię przygotowały-Elżbieta Falińska Alina Górecka  Janina Łapacz. Za sprzątanie i ofiarę na ogrzewanie dziękujemy