Ogłoszenia 22 października XXIX Niedziela Zwykła

– Dziś po mszy świętej o 11.00  spotkanie dla rodziców i młodzieży roczników 2001, 2002 zainteresowanych przygotowaniem do sakramentu bierzmowania. Jest to szansa dla tych, którzy z różnych względów nie uczestniczyli w spotkaniu dwa tygodnie temu.

– Codziennie o 17.00 nabożeństwo różańcowe . We wtorek w dzień nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w wizerunku jasnogórskim różaniec o 17.50 . Zapraszam szczególnie asystę , która będzie brać udział w procesji – przyniesiemy ikonę Maryi . A więc  :ministrantów , scholanki , dzieci niosące poduszki , niosących feretrony , Wrzosowian . Zaraz po różańcu udamy się pod sklep P. Wieczorków gdzie utworzymy procesję  i będziemy oczekiwać na przybycie samochodu – kaplicy. Wszyscy chcący wziąć udział w powitaniu Matki Bożej i procesji gromadzą się o 18.30 przy  sklepie. Po przyjściu do świątyni około 19.00 msza święta  pod przewodnictwem Biskupa Marka Solarczyka. Po mszy uwielbienie Maryi – modlitwa przygotowana przez schole . O 21.0 0 apel jasnogórski. Dalszy program szczegółowy na tablicy ogłoszeń przed świątynią i na  stronie internetowej parafii – w zakładce –planowane wydarzenia.  Bardzo proszę , by uczestnicy róż różańcowych poprowadzili modlitwę różańcową przed wizerunkiem Matki w intencji naszej wspólnoty parafialnej . Proszę o rozpoczynanie pieśnią do Matki Bożej , następnie rozważania tajemnic i na zakończenie znów pieśń. Pozostały czas między modlitwą różańcową przeżywamy w ciszy – która sprzyja modlitwie indywidualnej.  Moi drodzy nie namawiam Was do stanięcia przed Matką – to nie my Jej zrobimy łaskę , że przyjdziemy, ale Ona może nam ją przynieść od Jezusa.

– Temu nawiedzeniu przez jasnogórską ikonę towarzyszy  “przemysł dewocjonaliów”  . Informuję  Was ,że z nikim żadnej umowy co do rozprowadzania takich dewocjonaliów nie podpisywałem i nie dawałem żadnej zgody na handel na terenie parafialnym – co z tego wynika ? z tego tytułu parafia , ani ja osobiście nie będę czerpał żadnej korzyści finansowej. Dziś natomiast ze stolika za ławkami możemy nabyć  obrazek Matki Bożej Częstochowskiej i do niego drewnianą ramkę. Nie zapłaciłem za 90 takich kompletów -wziąłem w komis od Sióstr w Siedlcach. Możecie je nabyć po kosztach :komplet obraz plus ramka 10 zł. Te obrazy możemy przynieść do poświęcenia  25 X na mszę pożegnania w środę o 16.30.

– Dziękujemy za ofiary złożone przez rodziny z Chrośli -Północ 6820 zł. Dziękujemy Panom które te ofiary od was przekazali : Tadeuszowi Dróżdż , Markowi Wójcikowi i Kamilowi Dróżdż. Ofiary od części rodzin z Rudy 3700 zł. przekazał też P. Tadeusz Smuga -bardzo dziękujemy ofiarodawcom i tym którzy je zebrali. W minionym tygodniu zostało zakupionych 20 krzeseł do bocznej kaplicy – sądzę że są solidne i pasujące do wnętrza.

– Zachęcam do lektury tygodników- z tego też regału możemy wziąć kartki na wypominki i mszę zbiorową.

– Serdeczne podziękowania składam P. Pawłowi Woźnicy za umycie prezbiterium.i Waldemarowi Bakule.

– Za tydzień po mszy o 11.00 spotkanie kół różańca – wymiana tajemnic.

– Świątynię do liturgii przygotowali :Jadwiga Krawczyk , Danuta Woźnica, Elżbieta Leszczyńska, Jerzy Mankiewicz, Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy z ul. Wrzosowej 8,11,10,12, 15. w przyszłym z Wrzosowej 14, 17,19,16, 18.

– W minionym tygodniu we mszy świętej pogrzebowej modliliśmy się + Radosława Rokickiego – polećmy teraz jego Panu.

 

 

 

Dzień          Intencje            24-30  października

 

  24 X /wt/  19.00

19.00 za Parafian

   25 X /śr/

 

9.00  w intencji chorych

12.00 Szkoła podstawowa w Rudzie

16.30 + Jadwigę Mieczysława Książek Mariannę Teodora  Dołowy

  26 X /czw/   17.30  + Franciszkę Aleksandra Kukawskich
  27 X / pt 17.30  + Sabinę Henryka Larkowskich Krystynę Bolesława Malesa Elżbietę Stefańską
  28 X /sb/ 17.30   + Tadeusza Malesę
   29 X niedziela

 

  9.00

11.00  za Parafian   w 18 rocznicę urodzin Przemysława

16.00 +  Jadwigę Józefa Zbigniewa Niemczak

   30 X /pon/ 

 

   17.30 +  Siostry różańcowe z Rudy