Ogłoszenia 24 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny czas w którym Kościół zachęca swe dzieci do komunii wielkanocnej. Dziś można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu  O Stworzycielu. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła-po czym następuje  w liturgii okres zwykły. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

-Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po mszy świętej o 11.00 modlitwa róż różańcowych i wymiana tajemnic.

– W sobotę o godz. 18.00 msza święta rozpoczynająca II bal bezalkoholowy. Za wstawiennictwem Bł. Honorata – będziemy się modlić szczególnie za uzależnionych od alkoholu i wolność dla tych , którzy w jakikolwiek inny sposób są zniewoleni. Po mszy ciąg dalszy w domy kultury w Chrośli. Zapraszamy  – możemy jeszcze dołączyć. Szczególnie zapraszam małżeństwa z róż rodzinnych. Do czwartku możemy dołączyć.

– We wtorek o 17.00 spotkanie chłopców szczególnie z III klasy , którzy chcieliby zostać ministrantami. W piątek  16.30 obowiązkowa zbiórka ministrantów przed uroczystością Bożego Ciała.

– Przed nami ostatni tydzień maja- zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele po mszy świętej. Spotkajmy sie też na nabożeństwach by powierzać Maryi siebie i naszych bliskich: we wtorek przy ulicy Mazowieckiej 52 ; w środę przy Nadrzecznej 3.

– W środę o 19.00 P. Organistka zaprasza młodzież i dorosłych pragnących śpiewem chwalić Pana Boga. Ufam ,że nie zabraknie takich osób i uda się  zawiązać parafialną scholę

– Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Gościa niedzielnego i Idziemy.

– Świątynię do liturgii przygotowali

– Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Mińsku Mazowieckim zaprasza absolwentów gimnazjów do rozpoczęcia nauki w klasach pierwszych liceum , w roku szkolnym 2015/16. Szkoła prowadzi klasy o profilach: humanistycznym , matematyczno- fizycznym ; biologiczno -chemicznym. Dokumenty  rekrutacyjne dostępne są na szkolnej stronie internetowej oraz w sekretariacie szkoły przy ulicy  Kościuszki 27.

– Świątynię do liturgii przygotowali : Zofia Ruta Iwona Linde Marianna Mirosz Marek Michalski . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. Dziękujemy także Annie i Robertowi Abramowskim za ofiarę jako utrzymaniu świątyni.