Ogłoszenia 24 września XXV Niedziela Zwykła

APEL ks. Arcybiskupa o pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku

W niedzielę 1 października po wszystkich mszach  świętych zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w Meksyku.

– Dziś po mszy o 11.00  spotkanie kół żywego różańca.

Również dziś po mszy świętej o 11.00 spotkanie dla wyjeżdżających schol i ministrantów w najbliższy piątek do Spały .

-W  przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik- miesiąc różańca. W dni powszednie nabożeństwa o 17.00- msze zaraz po różańcu czyli ok.17.30- w niedziele różaniec o 16.00. Dzieci prowadzą we wtorki i czwartki. Proszę o przygotowanie krótkich rozważań  tajemnic. Plan nabożeństw wywieszony na tablicy ogłoszeń.  Zachęcamy do modlitwy różańcowej –nie bądźmy głusi na wołanie  Maryi ,która tak bardzo prosi o tę modlitwę . Za odmówienie jednej części różańca w kościele ,a także w rodzinie można uzyskać odpust  zupełny.

– Dziękujemy za ofiary na spłatę wykonanej posadzki w kościele i pomp ciepła. Ofiary złożyli . Zgodnie z zapowiedzią kwartalną -jesienną  ofiarę  od rodzin na wymienione cele będziemy mogli złożyć u Państwa Sołtysów w październiku bądź w listopadzie przy okazji zapłaty podatku lub przejdą dodatkowo . Ofiary będą  wpisane do zeszytu tak jak podczas wiosennej zbiórki.. Prosimy o życzliwość przyjmijmy ich z uśmiechem . Dziękujemy im bardzo za tę posługę na rzecz naszej wspólnoty.

– Świątynię do liturgii przygotowali : Grażyna Okulus . Dziękujemy za sprzątanie i ułożenie kwiatów. Pomogli jej życzliwe osoby za co dziękujemy. Moi drodzy ! Wśród tłumaczeń , by nie podjąć się dyżuru sprzątania są : bo małe dzieci, bo praca itp. Mamy przykłady rodzin  ,że można przyjść mimo  “wymienionych przeszkód “. Jednak tak naprawdę wiemy ,że dla chcącego nic trudnego – taki komentarz się nasuwa. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie  z ul. Żwirowej 17f, 23, 23 a, 25 ,27. W przyszłym tygodniu prosimy rodziny z ul. Konwaliowej i Optymistów.

– Zachęcam do lektury tygodników : W Idziemy -Otoczmy Polskę różańcem – dlaczego 7 X powinniśmy stanąć z różańcami wzdłuż granic Polski ? Radek Molenda ..W Gościu – Płyną pod prąd – o małżonkach , którzy po rozpadzie małżeństwa trwają w wierności bo jak mówią ślubowali wierność w dobrej i złej doli.

 

 

 

Dzień         Intencje                   26 września 2 października

 

  26 IX /wt/  18.00  + zm. z r. Kukawskich
   27 IX /śr/

 

18.00  o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny Majak
 28 IX /czw/  7.00 wolna
  29 IX / pt  17.00   +  Michała Siuchtę

 

  30 IX /sb/ 18.00  dziękczynna w 25 rocznicę sak. małżeństwa Ewy i Mirosława Miros z prośbą o błogosławieństwo dla rodziny
   1 X niedziela

 

  9.00   +   dziękczynna w 80 rocznicę urodzin Mariana Lech z prośbą o błogosławieństwo Boże dla jubilata i rodziny

11.00  za Parafian

16.00 + Stanisława Kaima

 

   2 X /pon/ 

 

   18.00 +  Karola Gańko /od uczestników pogrzebu/