Ogłoszenia 25 grudnia 2016 Uroczystość Narodzenia Pańskiego

ŻYCZENIA!

Moi drodzy!

Święto Narodzenia Chrystusa to okazanie ze strony Boga Jego bliskości i czułości względem  nas wszystkich. Życzę , by ta czułość Boga sprawiała w Was gesty i słowa , które będą budować wspólnoty rodzinne – w których każdy będzie się czuł chciany i kochany.                                                                                  ks. Proboszcz

Jutro w oktawie Narodzenia Pańskiego Święto św. Szczepana – msze tak jak w niedziele.

– We wtorek 27 grudnia rozpoczniemy kolędę od  mieszkańców Chrośli. W soboty kolęda od 9.00 w pozostałe dni od 15.00. Przebieg kolędy : -Wtorek 27 I – Ul. Sosnowa, rodzina przy stacji, sosnowa wzdłuż torów na koniec tzw. Biłki                                                                                                                                    –czwartek 29 XII ul. Mazowiecka od lasu do nr.32 i 7a , 7                                                        -Piątek 30 XII ul. Mazowiecka c d. do 60 i 41                                                                                                                                  –sobota 31XII ul . Mazowiecka c d. do skrzyżowania                                                              – poniedziałek 2 I  ul. Mazowiecka w stronę Dębe Wielkie

Postarajmy się – w miarę możliwości by wszyscy domownicy byli obecni.  Przypominam że kolęda ma następujący sens: Chrystus Pan poprzez posługę kapłana pragnie błogosławić dom i w nim przebywających; To okazja, byśmy poprzez modlitwę mocą Chrystusa oddalili podstępy złego i przekleństwa i zaprosili Aniołów Bożych. Kolęda to możliwość modlitwy wstawienniczej w intencjach które podamy- liczę na otwartość i atmosferę zaufania.

– Spotkanie opłatkowe dla ministrantów , lektorów  scholi dziecięcej  i ich rodziców we wtorek  27 XII  o 18.00 msza święta w ich intencji -następnie zapraszamy  na plebanię.

– W sobotę 31 grudnia o 18.00  msza święta i nabożeństwo dziękczynne za miniony rok.

– Za tydzień w 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki .Tego dnia chcemy modlić się za nasze rodziny -dlatego tak jak rok temu starajmy się w miarę możliwości przyjść na msze rodzinami –by na koniec siebie wzajemnie pobłogosławić. po mszy o 11.00 spotkanie opłatkowe dla kół różańcowych.

– O wystrój świąteczny świątyni zatroszczyli się : Zbigniew Cecylia Bąk Ewa Papuga Dariusz Linde Tomasz Chrzanowski Paweł Gryz Kasia i Jakub .Bardzo dziękujemy.

– W minionym tygodniu o czystość świątyni zadbała Marianna Stelmach . Dziękujemy.  W tym tygodniu prosimy rodziny mieszkające w Bykowiźnie przy ul . W tym tygodniu prosimy rodziny z Leśnej 6, 10 oraz Spacerowej 2a 2 4.W przyszłym tygodniu prosimy rodziny z ul. Spacerowej :8, 10 12 , 18. Przed sprzątaniem proszę zapoznać się z  zasadami sprzątania umieszczonymi na drzwiczkach schowka. Prośba o pomoc mężczyzn w odśnieżaniu , jeśli będą opady.

– Zachęcam do nabywania tygodników : Gościa i Idziemy.

– Serdecznie dziękuję naszym Siostrom z parafialnej Caritas za dar czasu , miłości -na rzecz potrzebujących. Dziękuję   wszystkim , którzy proponowane dzieła wspierają. Dziękuję za otwartość serc , którego owocem  są konkretne czyny.

 

 

Dzień    Intencje   27 grudnia  – 2 stycznia

 

    27 XII /wt/   7.00 wolna
   28 XII /śr/

 

18.00  w intencji schol :dziecięcej i starszej , ministrantów i ich rodzin
   29 XII  /czw/

 

  7.00   + Stanisława Zająca w 1 rocznice śmierci
    30 XII /pt/  18.00  + Stanisława Krześniaka
   31 XII /sb/

 

  18.00 dziękczynna za miniony rok
    1 I niedziela

 

  9.00  +  Adama Nowaka Mieczysława i jego rodziców

11.00  za Parafian

16.00 + Małgorzatę Larkowską

  2 I /pon/  

 

 7.00 wolna