Ogłoszenia 25 marca Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

–  Niedzielą palmową męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wielki Post kończy się w środę. W czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o g.18.30 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, które znajduje się w centrum roku liturgicznego. W Triduum uobecniamy dla nas dziś to co Pan Jezus uczynił przechodząc przez śmierć do Życia. W Wielki Piątek –dzień śmierci Chrystusa Liturgia Męki Pańskiej o g.18.30.- w ielki piątek rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę w nocy o 20.00 Wigilia Paschalna –msza z niedzieli Zmartwychwstania z odnowieniem przymierza chrztu./ / W Niedzielę Zmartwychwstania o g.6.00  procesja rezurekcyjna i Msza Święta. Do udziału w  procesji zapraszam  Strażaków, Wrzosowian asystę :ministrantów, młodzież – kandydatów do bierzmowania– dziewczynki do sypania kwiatków- próba sypania kwiatów w środę o 16.30  . III Msza z Uroczystości. Zmartwychwstania o g. 11. 00                                                                                                                                                –W poniedziałek wielkanocny msze tak jak w niedzielę.                                                 Zachęcam do uczestnictwa –do bycia z Chrystusem – adoracji -postarajmy się czy to w piątek czy sobotę , przyjść na pół godziny , by rozważać to co On dla każdego z nas czyni- pomocą w modlitwie może być rozważanie drogi krzyżowej lub gorzkich żali. Zachęcam .szczególnie ministrantów , obie schole , kandydatów do bierzmowania. W wielki piątek i wielką sobotę  od  godz..8.00 możliwość modlitwy , adoracji -zapraszam o g.8.00 do wspólnej modlitwy liturgią godzin – tzw. ciemną jutrznią.                                                                                                                                        – W sobotę od 9.00-11.00 i od 12.00-15.00 święcenie pokarmów na stół wielkanocny . Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na  spłatę pożyczki za wykonanie ogrzewania w kościele.

– We wtorek o 19.00 konferencja przed chrzcielna  dla rodziców i chrzestnych , którzy przyniosą dzieci do sakramentu chrztu.

– Codziennie od jutra do środy  od 17.30 możliwość spowiedzi .                                                                         -Nasza Caritas bardzo dziękuje wszystkim ,którzy w miniony czwartek pomogli w przygotowaniu palm. Dziękujemy za ten czyn bezinteresownej miłości.

-Bardzo dziękuję za ofiarę na kwiaty  do Grobu Pańskiego od koła różańcowego św. Franciszka.

-Skarbonki z jałmużną wielkopostną możemy składać do kosza na stoliku za ławkami.

-Świątynię do liturgii przygotowali: Iwona Paweł Kapusta , Agnieszka Ewa Arek Pazdyka Magdalena Krystian Kapusta . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy ze wspólnej 16, 18, 20,22, 26. W przyszłym ze Wspólnej 30 , 30 a , 30b , 30 c , 32

– Po mszy proszę o zgłoszenie się do mnie rodziców dzieci klasy III którzy deklarowali chęć pomocy w przygotowaniu świątyni na święta.

Dzień   Intencje      27 marca –  2 kwietnia
   27 III /wt/  18.00  +  Zofię Gronek  Franciszkę Kozłowską