Ogłoszenia 27 maja Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

-. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze o 8.00 i 11.00 . Po mszy o 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy by wyznać wiarę w Syna Bożego ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Za udział w śpiewie hymnu “Przed tak wielkim sakramentem” można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy czujmy się zaproszeni -dzieci komunijne w swych ubiorach ,-chłopcy do dzwonienia , dziewczynki sypania kwiatów , rocznicowe dzieci dziewczynki do niesienia szarf chorągwi i poduszek , chłopcy do  niesienia różańca  młodzież -kandydaci do bierzmowania ,ministranci , dziewczynki sypiące kwiaty, schole, dorośli. Moi drodzy jest to publiczne wyznanie wiary w Chrystusa obecnego wśród  nas dlatego każdy kto fizycznie jest  sprawny powinien być uczestnikiem procesji. W procesji baldachim do pierwszego ołtarza i od pierwszego do drugiego nieść będą bracia z kół różańcowych . Natomiast od drugiego do trzeciego i od trzeciego do czwartego Strażacy . Proszę wszystkich  o godny  ubiór – dla Chrystusa. We wtorek próba sypania kwiatków – dziewczynki pragnące sypać kwiaty – przychodzą na nabożeństwo majowe o 18.30.

– W Oktawie Bożego Ciała nie będzie codziennie procesji -natomiast  w pierwszy piątek o 7.00 rozpoczniemy adorację 24 h Chrystusa w Najświętszym Sakramencie – proszę o wpisywanie sie na poszczególne godziny adoracji. Przed południem odwiedzę chorych z sakramentami. Od 17.30 możliwość spowiedzi  – będzie spowiednik . Po mszy adoracja prowadzona przez schole i ministrantów.

– Pierwsza niedziela miesiąca wypada zaraz  po Bożym Ciele więc nabożeństwo i procesję eucharystyczne w niedzielę po mszy o 11.00 i na zakończenie oktawy w czwartek po mszy o 18.00. Postarajmy się licznie uczestniczyć w procesjach – asysta – bielanki , ministranci

– Zapowiedzi : Paweł Wojciech Gocman kawaler Parafii tutejszej i Ewa Jaglińska panna Parafii św. Antoniego w Mińsku Maz ;Patryk Szlegier  kawaler parafii tutejszej i Magdalena Marczyńska panna parafii Matki Bożej Królowej Polski w Choczewie.

-Dziękujemy za kwartalne ofiary od rodzin na spłatę pożyczki za wykonane ogrzewanie.

– Za tydzień zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej .

– Świątynię do liturgii przygotowały :Agata Demianiuk , Bogusława Larkowska , Elżbieta Larkowska . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy  z ul. Parkowej 20, 20 a, 26 i Szkolnej 15 i 25. W przyszłym ul. Szkolna 46 a, 44,40e, 30.

Dzień   Intencje          29 maja 4 czerwca
   29 V /wt/   18.00 +  Jadwigę Karwowską