Ogłoszenia 28 luty III Niedziela Wielkiego Postu

– Jutro 29 lutego msza o 17.00 -jest wolna intencja .

We wtorek o 19.00 zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską

– We wtorek 1 marca nie zapomnijmy o modlitwie i o wywieszeniu flagi w dzień upamiętniając heroizm i ofiarę żołnierzy niezłomnych

– W pierwszy piątek przed południem odwiedzę chorych .Od 15.00 wystawienie Najświętszego sakramentu . O 16.30 droga krzyżowa dla dzieci – po niej możliwość spowiedzi. O 17.15 droga krzyżowa prowadzona przez róże różańcowe.

– W najbliższy piątek od godz. 15.00 w kościele stacyjnym jubileuszowego roku miłosierdzia św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim będziemy  mogli dołączyć do inicjatywy “24 godziny dla Jezusa”. Przez 24 godziny  ta świątynia będzie  miejscem modlitwy , adoracji -a nade wszystko otwarta dla wszystkich pragnących przystąpić do sakramentu pokuty- dyżury w konfesjonałach będą pełnić księża całego dekanatu przez całą dobę. Przypomnę ,że w roku miłosierdzia decyzją Papieża Franciszka każdy kapłan może udzielić rozgrzeszenia z grzechu aborcji. Przekazujmy to zaproszenie bliskim , znajomym , szczególnie tym , którzy dawno nie przystępowali do spowiedzi. W ciągu roku możemy uzyskiwać odpusty zupełne pod zwykłymi warunkami w świątyniach diecezji -między innymi u św. Antoniego w Mińsku; w Rudzienku ; Żukowie.

– W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje . Będą trwały do środy 9 marca . Zaplanujmy ten czas . W pon. wt. śr . msze święte :9.00 ; 11.00  dzieci ; 17.00 dorośli , młodzież ; 19.00 dorośli -później wracający z pracy. Są wolne intencje  w dni rekolekcji. Rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Kraiński  -Proboszcz w Choszczówce Stojeckiej. Przed przystąpieniem do spowiedzi zachęcam do skorzystania  z rachunku sumienia umieszczonego na stronie parafii.

– W sobotę o 15.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania- proszę o zarezerwowanie o 1,5 godziny .

– Zachęcam do lektury : W Gościu-o motywach Mieszka I w przyjęciu chrześcijaństwa. W Idziemy- Katolicki lifestyle- o modzie na chrześcijaństwo wśród niemieckiej młodzieży.

– Zapowiedzi : Sławomir Maślanka kawaler parafii św. Józefa w Rytrze i Monika Szydłowska stanu wolnego parafii tutejszej

– Świątynię do liturgii przygotowali: Przemysław Ewa  Marta Perzanowscy Krystyna Zofia Dróżdż. Dziękujemy za sprzątanie  i ofiarę do grobu Pańskiego.

–   Na pielgrzymkę rowerową zgłosiło się 36 osób- istnieje możliwość dołączenia po dopisaniu się na listę rezerwową. Spotkanie informacyjne odbędzie się po świętach .

– Dziękujemy za ofiary na inwestycje – składane w kopertach lub przelewem na konto parafialne.

 

Dzień    Intencje   1 – 7 marca

 

    1III /wt/  18.00  + Kazimierza Henryka Kobza
  2 III /śr/

 

   18.00   +   Andrzeja Lipiaka
  3 III /czw/

 

7.00  wolna
  4III /pt/  18.00  +  Marię Napiórkowską w 1 rocznice śmierci
  5 III /sb/

 

18.00  +  Stanisława Marcjannę Aleksandrę Miros

 

  6  III /niedziela/

 

 Wyp.8 /  9.00   + Genowefę Stanisława Jadwigę Gańko

Wyp.9  /  11.00   za Parafian

Wyp.10 /  16.00   +Leokadię Czesława Książek

   7 III /pon/  

 

9.00  + Zofię Stanisława  Nowak

11.00 wolna

17.00  +Zofię Stanisława

19.00  wolna