Ogłoszenia 28 maja Wniebowstąpienie Pańskie

– Jutro w poniedziałek i w środę o 19.00 próby dla kandydatów przed bierzmowaniem. We wtorek od 18.30 spowiedź dla kandydatów , świadków i rodzin- będzie trzech spowiedników.

– W czwartek o godzinie 18.00 podczas mszy młodzież przyjmie sakrament bierzmowania . Ten dzień  dla naszej parafii będzie historycznym , ponieważ zostaną wniesione relikwie Bł. Karoliny Kózki dziewicy i męczennicy . Nasza wspólnota – szczególnie młodzież otrzyma Patronkę , która niech inspiruje nas  i wyprasza  łaski wierności i czystości. Dlaczego kult relikwii ? Święte relikwie są nośnikami łaski Bożej, która spoczywa w ciałach świętych również po ich śmierci. Są dla wiernego, który modli się przed nimi, żywym przypomnieniem osoby tego świętego. Pobudzają one modlącego się do naśladowania jego życia. Po mszy możliwość modlitwy za wstawiennictwem Bł. Karoliny i ucałowania relikwii.

– W piątek przed południem odwiedzę chorych z sakramentami – od 17.30 możliwość spowiedzi będzie inny spowiednik. Po mszy wystawienie najświętszego sakramentu i adoracja do 21.00. W pierwszą sobotę o 7.00 modlitwa różańcowa i msza święta w intencjach wynagradzających przez Niepokalane Serce Maryi.

Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę o 18.00 msza święta wigilijna z uroczystości i czuwanie modlitewne po mszy . Zapraszam wszystkich , schole ,młodzież , dorosłych byśmy tak jak Maryja z Apostołami w Wieczerniku zgromadzili się – uwielbili Boga w Chrystusie , by następnie wołać o wodę tryskającą ku życiu wiecznemu – Ducha Świętego .                                                                                                                                                – W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja. Zapraszam asystę ministrantów , dziewczynki sypiące kwiaty, młodzież. Niech to będzie zapowiedź i przygotowanie do procesji  Bożego Ciała.

– Za tydzień zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

– Świątynię do liturgii przygotowały :Wanda Chłopik , Bożena Miros , Elżbieta Kukawska , Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o świątynię zadbają kandydaci do bierzmowania i ich rodzice. W przyszłym zapraszamy z ul. Mazowieckiej  27, 50, 29, 31,52

– Dziękujemy za kwartalne ofiary na inwestycje.                                                                                    – Zauważyliśmy zmianę – powierzchnia kruchty została zrównana z posadzką kościoła .Przepraszam za ten stopień ,którego mamy się nauczyć przy wchodzeniu i wychodzeniu ze świątyni.  Tego stopnia  nie  będzie  gdy w przyszłości zostaną wykonane nowe schody. Jeszcze raz dziękuję ok. 1/4 rodzin które systematycznie wspierają inwestycje. Jednak biorąc pod uwagę spłatę pożyczki pomp ciepła rozłożoną na 5 lat oraz wykonanie posadzki kościoła w tym roku na spotkaniu z Państwem Sołtysami stwierdziliśmy ,że wymienionej 1/4  rodzin ,trudno będzie sprostać tym inwestycjom . Dlatego Sołtysowie zgodzili się przejść w pierwszej  połowie czerwca i na jesieni , aby zebrać kwartalne ofiary . Bardzo dziękuję sołtysom i ich pomocnikom  za tę gotowość .Będziemy wdzięczni za każdą ofiarę , która zostanie wpisana do zeszytu i przekazana na rzecz upiększania naszego domu , którym jest  świątynia.  Bardzo proszę – wszystkich do których zapukają – przyjmijcie ich z życzliwością , uśmiechem , dobrym słowem .Jeśli chcesz złożyć swój dar złóż – jeśli nie pobłogosław ich niech idą dalej. Jednocześnie tych , którzy do tej pory składali ofiary w kopertach na tacę , proszę by przekazali kwartalną ofiarę zbierającym w czerwcu i na jesieni- zwyczaj składania ofiar w kopertach zawieszamy.

Dzień          Intencje             30 maja -5 czerwca

30 V /wt/ 18.00  + Roberta Woźnicę zm. z rodziny Woźniców