Ogłoszenia 31 maja Niedziela Trójcy Przenajświętszej

-Dziś po mszy o 11.00 spotkanie Żywego Różańca  i wymiana tajemnic.

– W poniedziałek pierwszy dzień czerwca -po mszy świętej w tym miesiącu nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Postarajmy się odpowiedzieć uczestnictwem w nich by okazać naszą czułość względem Serca Jezusa i wynagradzać niewdzięczność i oziębłość wielu.

– We wtorek o 19.00 na plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych , którzy w najbliższym czasie i w wakacje mają zamiar ochrzcić dzieci.

– W pierwszy piątek miesiąca przed południem odwiedzę chorych z sakramentami. Od 17.00 możliwość spowiedzi . Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy do 21.00.

– W poniedziałek odbyło się spotkanie Pani projektant naszego prezbiterium , wykonawcy ołtarzy i wykonawcy malowideł . Z wykonawcami zsynchronizowaliśmy  ich możliwości czasowe kierując się tym by nie było przestoju w pracach -ustaliliśmy iż  realizację rozpoczniemy 13 lipca. Mamy nadzieję że w dwa miesiące uda się nam przeprowadzić odnowę prezbiterium. Dziękujemy za ofiary wiosenne które wpływają od rodzin na realizację projektu.

– W środę o 19.00 próba scholi . Zapraszamy młodzież i dorosłych do chwalenia Boga śpiewem

-. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze o 8.00 i 11.00 . Po mszy o 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy by wyznać wiarę w Syna Bożego ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Za udział w śpiewie hymnu “Przed tak wielkim sakramentem” można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy czujmy się zaproszeni -dzieci komunijne ,  młodzież ,ministranci , dziewczynki sypiące kwiaty, dorośli. We wtorek po mszy próba sypania kwiatków i.     uroczystości przeżywać będziemy oktawę  Bożego Ciała – czyli do przyszłego czwartku będą procesje po mszy wieczornej -mam nadzieję że nie zabraknie ministrantów , dziewczynek sypiących kwiaty. W Boże Ciało w parafii Glinianka “Wieczór uwielbienia” Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń-o 18.00 wystąpi ” Arka Noego”

– Do sakramentu małżeństwa przygotowują się :Sebastian Lech kaw. par. św. Wawrzyńca w Gliniance i Karolina Chodniewicz panna par. tut. ;Przemysław Makos kaw. par. tut. i Martyna Anna Woźnica panna par. św. Wawrzyńca w Gliniance

– Za tydzień w święto dziękczynienia zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

-Zachęcamy do lektury tygodników: Idziemy, Gościa niedzielnego

– Świątynię przygotowały : Małgorzata Maja Masztalerz Halina Król Anna Klaudia Woźnica Paulina Karwowska . Dziękujemy za sprzątanie i ułożenie kwiatów