Ogłoszenia 6 maja VI Niedziela Wielkanocna

– Przypominam – nabożeństwa majowe w kościele po mszy o 18.00 – w czwartek po mszy o 7.00.Śpiewając litanię loretańską wzywajmy orędownictwa Maryi . W tym tygodniu będziemy prosić o urodzaje zwane kiedyś dniami krzyżowymi.

– We wtorek uroczystość św. Stanisława Kostki Bpa męczennika głównego Patrona Polski.

– W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

– W przyszłą sobotę 29 dzieci w sakramencie pokuty otrzyma po raz pierwszy  od Chrystusa odpuszczenie grzechów a  w niedzielę o 9.30 dana im będzie łaska pierwszego pełnego uczestnictwa w uczcie eucharystycznej – polecajmy dzieci i ich rodziny , by dzięki wierze doświadczyli radości i pokoju , których On udziela.

– Zapowiedzi :  Jakub Krzysztof Barański kawaler Parafii św. Antoniego w Mińsku Maz i Marlena Wilk panna Parafii tutejszej. Paweł Wojciech Gocman kawaler Parafii tutejszej i Ewa Jaglińska panna Parafii św. Antoniego w Mińsku Maz.

– Scholanki , ministranci i nie tylko -19 maja / w sobotę / organizujemy wyjazd autokarem na spotkanie diecezjalne do sanktuarium w  Loretto. W programie koncert zespołu “Arka Noego” Zapraszamy Was – zapisy u Pani Agnieszki.

– Propozycja dla Parafian – 26 maja w sobotę organizujemy pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Matki Bożej w Wielgolesie. Zachęcam do uczestnictwa – można się wybrać :samochodami  lub  rowerami.

– Świątynię do liturgii przygotowali: Paulina Pipczyńska Natalia Książek, Paulina Karwowska, Kamil Parol . Dziękujemy za sprzątanie. W tym tygodniu rodzice dzieci III klasy przygotowują świątynię. W przyszłym rodzice dzieci rocznicowych.

– W imieniu wszystkich Parafian składam serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci III klasy. Zjawili się wczoraj bardzo licznie i zadbali o naszą świątynię- umyli okna wewnątrz , zewnątrz, odkurzyli – oczyścili zieleń , ścieli trawę, sprzątnęli parking. Wszyscy dziękujemy , że dbacie jak o swoje . Dobrze ,że jest tradycja  – gruntownego sprzątania raz  w roku dzięki czemu łatwiej jest mi utrzymać porządek.

 

 

Dzień   Intencje        8-14 maja
   8 V /wt/  18.00  + Jana Woźnicę
   9 V /śr/

 

 18.00 + Stanisława Stanisławę Zagańczyk Józefa Stanisławę Edwarda Słodownik
  10 V /czw/  7.00    o uzdrowienie w rodzinie
  11 V / pt/  18.00 +  Mariannę Edwarda Padzik
  12 V /sb/  18.00  + Zofię Stanisława Henryka Jana Tadeusza Książek
 13 V /ndz/ 8.00 + Stanisława Józefę Stanisława  Gryz

9.30  w intencji dzieci III klasy i rodzin

11.00  za Parafian

16.00 +  Zofię Aleksandra Woźniców

 14 V /pon/   18.00 + Stanisława Drożdża Stanisława Niedźwiedzkiego Stanisława Mariannę Niedźwiedzkich