Ogłoszenia 7 lutego V Niedziela Zwykła

-W środę –Popielec –rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który trwa do Mszy Wieczerzy Pańskiej. Jest to okres pokuty oraz służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Msze w środę popielcową o 8.30 i 18.00.Przypomnijmy przepisy postne. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i  w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. W tym tygodniu  każdego dnia są wolne intencje. Można je zamawiać po mszy świętej.

-Nabożeństwa pasyjne odprawiane są: gorzkie żale –w niedziele o g.16.00 ; droga krzyżowa w piątek o 17.30. Zapraszamy wszystkich :dzieci, młodzież ,dorosłych  do rozważania miłości Chrystusa do nas objawionej w męce.

– Trwają zapisy na pielgrzymką rowerową w sierpniu .Prosimy o składanie deklaracji na adres e-mail : rowerowachrosla@gmail.com  lub do Pana Zbigniewa Bąka.

-Zachęcamy do “inwestowania w małżeństwo”.-  czyli do uczestnictwa w  spotkaniach rozwijających komunikację . Cykl takich spotkań rozpocząłby się 20 lutego o 16.00 w Szkole Podstawowej w Rudzie. Następne terminy spotkań to:27 II; 5 III ;12 III ;19 III ;2 IV; 9 IV i 16 IV. Proszę o zgłoszenia na maila: bodow@poczta.onet. pl lub tel. 609499876 do 14 lutego.

– 16 lutego o godzinie 19.00 spotkanie rodziców dzieci klasy III.

– Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek przez Caritas na rehabilitację i leczenie chorych dzieci.

– W tygodnikach polecam: W Idziemy-Jaka jest wiara Polaków? próba odpowiedzi socjologa ks. Tomasza Żukowskiego; W Gościu-Przerwać milczenie-Światowa organizacja zdrowia od lat klasyfikuje antykoncepcję hormonalną w najwyższej grupie ryzyka -obok azbestu , papierosów , substancji promieniotwórczych

– W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. Jakiekolwiek sprawy będzie  można załatwić po mszy świętej.

-Świątynię do liturgii przygotowały : Agnieszka Cacko , Ewa Chomka, Elżbieta Laskus. Dziękujemy za sprzątanie.

Dzień    Intencje   9 – 15 luty

     9 II /wt/ 18.00 wolna  10 II  /śr/

   9.00  wolna

18.00  za wstawiennictwem Patronki  św. Joanny Bertty Molla w intencjach rodzin VIII róży  11 II /czw/

 7.00  wolna  12 II /pt/ 18.00  wolna  13 II /sb/

 18.00   wolna

  14  II /niedziela/

  Wyp.10  /  9.00 +  Czesława Górnika

Wyp.11 /  11.00   za Parafian

Wyp.1 /  16.00  + Zuzannę Pazio w 2 rocznicę śmierci   15 II /pon/  

  18.00   wolna