Ogłoszenia 7 maja IV Niedziela Wielkanocna

– Jutro przypada uroczystość św. Stanisława Bpa męczennika głównego Patrona Polski

– Za tydzień o 11.00 dzieci III klasy  po raz pierwszy w pełni uczestniczyć będą  w Eucharystii przyjmując Chrystusa  w komunii. Wcześniej – w piątek o 17.00 – po raz pierwszy Chrystus przebaczy im grzechy.. Zachęcam też rodziców i bliskich do spowiedzi. Prosimy o to byśmy w miarę możliwości wybrali inną godzinę mszy świętej niż 11.00 , by umożliwić uczestnictwo ich bliskim. Polecajmy te dzieci  i ich rodziny Panu, by doświadczały Jego miłości i pokoju.                                                                                        – 13 maja przypada 100 rocznica objawień Maryi  w Fatimie . O 18.00 msza święta a o 19.00 zgromadzimy się przy figurce Maryi w Rudzie ul. Starzeńskiego . Stamtąd w procesji z figurką MB Fatimskiej – modlitwą różańcową i śpiewami wyruszymy ul. Parkową do ul. Mazowieckiej , zatrzymamy przy figurce następnie ul Mazowiecką do Lawendowej , Kwiatową Wrzosową , Orzeszkową do świątyni . Zapraszam wszystkich :dzieci, młodzież , małżonków  , byśmy odpowiedzieli na prośbę Maryi tak jak dzieci z Fatimy i mogli jej powierzać  intencje. Przynieśmy  świece. W piątek po mszy świętej na plebanii film o Fatimie – który może być dobrym w prowadzeniem w obchody rocznicy -zapraszam .

– Niedzielą Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczęliśmy tydzień modlitw o powołania. Za tydzień ofiary z tacy przeznaczone są na Seminarium Duchowne.

– Przypominam kandydatom do bierzmowania o zgłaszanie się w godzinach kancelarii na egzamin

– Zapowiedzi : Paweł Rafał Gajownik kawaler parafii M.B.Królowej Polski w Otwocku i Agnieszka Anna Czarnogórska panna parafii tutejszej ;Jacek Mateusz Kowalczyk kawaler Par. św. Klemensa  w Warszawie i Agnieszka Anna Książek panna parafii tutejszej ; Emil Dąbrowski kawaler parafii Matki Łask Bożej i Diana Wojdyga panna parafii tutejszej.                                                                                                                                     – Świątynię do liturgii przygotowali :Cecylia Zagórska, Jolanta Bąk , Cecylia Zbigniew Bąk , Teresa Zagańczyk. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o świątynię zatroszczą się rodzice dzieci komunijnych. W przyszłym rodzice dzieci rocznicowych

– Zachęcam do lektury tygodników :Idziemy i Gościa

– Dziękujemy za ofiary wiosenne na posadzkę.

 

 

 

 

 

 

 

Dzień          Intencje            9-15 maja

 

   9 V /wt/ 18.00  + Jana Woźnicę

 

   10V /śr/

 

18 ,00 + Stanisława Stanisławę Zagańczyk Józefa Stanisławę Słodownik  Edwarda Słodownika
    11 V /czw/ 7.00   wolna
    12  V/pt   18.00  +  Józefa Emilię Ryszarda Stanisława Ładno
    13 V /sb/  18.00 +  Helenę Franciszka Larkowskich
    14  V niedziela

 

  8.00   +  Jana Leokadię Zdzisława Krystynę Olszewskich

11.00  w intencji dzieci III klasy i ich rodzin

16.00  w 80 rocznicę urodzin Jadwigi Płochockiej

   15 V /pon/  

 

  17.00 +  Zofię Aleksandra  Woźniców