Ogłoszenia 8 marca III Niedziela Wielkiego Postu

– Dziś rozpoczynamy  rekolekcje wielkopostne, które będą trwać do środy 11 marca.

– Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych :gorzkie żale –w niedziele o 16.00 ;droga krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30 ; dla dorosłych , młodzieży 18.30

– Ze stolika za ławkami możemy wziąć skarbonki Caritas. Poprzez post możemy przyjść z pomocą potrzebującym składając na ich rzecz jałmużnę.

– W sobotę o 10.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

-Zbliżają się ŚDM. Jeśli chcielibyśmy gościć uczestników tego spotkania z innych krajów w naszych w  rodzinach-ze stolika za ławkami możemy wziąć karty zgłoszeń,. Chodzi o zadeklarowanie gotowości przyjęcia ich na 4-5 nocy w lipcu 2016 roku. Wypełnione karty składamy w zakrystii lub w kancelarii. 15 III o 17.30 na plebanii spotkanie dla wolontariuszy , którzy chcieliby pomóc w ŚDM.

– O świątynię w tym tygodniu  dbały :Barbara Szlegier Halina Jakubowska Aneta Frelek . Za sprzątanie i ofiarę na ogrzewanie dziękujemy.

-Przypominamy i prosimy byśmy na kartkach zgłaszali z poszczególnych ulic stałe grupy sprzątających składające się z 2 – 3 rodzin maksymalnie. Z tych grup utworzony będzie grafik dyżurów, które będę wyznaczał według stałej kolejności. Im więcej grup zostanie zgłoszonych tym rzadziej wypadnie dyżur. Karteczki możemy składać w zakrystii po mszy lub w kancelarii, lub też złożyć je na tacę.

– Zachęcamy do lektury tygodników: Gościu- O siostrach zakonnych , które mimo bycia „na celowniku „mediów , dają skrzywdzonym dzieciom prawdziwy dom. W Idziemy-Czego chcą kobiety? Dorota Gawryluk  – nie potrzebujemy kobiet siłaczek -potrzebujemy szczęśliwych .

+ Andrzej Lipiak