Ogłoszenia 9 sierpnia 2015 XIX Niedziela Zwykła

– W tym tygodniu w związku z pielgrzymką zmianie ulegają godziny mszy świętych. Przepraszam -tych , którzy zamówili intencje proszę  o zapoznanie się na tablicy ogłoszeń.

– W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej  w tradycji ludowej Matki Bożej Zielnej .Będzie to dzień naszego dziękczynienia za dar plonów. Możemy przynieść wiązanki złożone z kwiatów ,ziół zbóż które zostaną pobłogosławione.  Tego dnia w naszej diecezji odbywać się będą uroczystości w Ossowie i Radzyminie  związane  z 95 rocznicą Bitwy Warszawskiej. Msze święte 8.00 ;9.30;11.00

– W przyszłą niedzielę po mszy świętej o 11.00 spotkanie scholi starszej , lektorów i ministrantów starszych oraz młodzieży pragnącej przygotować czuwanie 19 sierpnia przy symbolach Światowych  Dni Młodzieży.  Jednocześnie odwołuję oficjalne zapisy na to czuwanie. Posłuchałem rady kogoś -rzeczywiście najlepiej tylko zapraszać. To nie my łaskę i zaszczyt czynimy Chrystusowi przychodząc pod Jego Krzyż , ale to On nam czyni zaszczyt i tę łaskę daje. Jeśli po nią  przyjdziesz otrzymasz ją- jeśli nie pozbawisz się jej- Jego pomocy. Więc wybieraj młody człowieku kimkolwiek jesteś. Czuj się zaproszony osobiście przez Jezusa19 VIII g.13.00- 16.00. Przynieś na to spotkanie  z sobą krzyż – swój , który nosisz na szyi , bądź z mieszkania.

– Za tydzień zgodnie z zapowiedzią – jeden raz w miesiącu -ofiary z tacy przeznaczone na odnowę prezbiterium.

-Zapowiedzi: Rafał Błoch kaw. par. Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłośnie i Magdalena Słodownik panna par.tut..

-Zachęcamy do lektury tygodników: W Idziemy- Odmówić komunii? wyjaśnienie O.Salija czy ksiądz może odmówić osobie publicznej , która była za uchwaleniem niemoralnego prawa. Gościu- Dzieci na części.

– Świątynię przygotowały: Ewa Kwiatkowska, Ewa Jackowicz, Helena Kowalczyk , Elżbieta Jackiewicz  Agnieszka Wielądek . Za sprzątanie ,ułożenie kwiatów , ofiarę dziękujemy.

– Przy ołtarzu dziś do koszyczka możemy składać intencje , które zawieziemy w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę.

– Polecajmy Bożemu miłosierdziu + Kazimierza Krawczyka