OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2018.09.09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2018.09.09 –  XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Piotrowi Stępniewskiemu pełniącemu posługę rektora w Seminarium Duchowym naszej diecezji w Urlach za pomoc dzisiaj w naszej parafii. Tak się też złożyło, że ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są nasze diecezjalne seminarium duchowne. Ks. Proboszcz z naszymi parafianami uczestniczy w pielgrzymce na Jasną Górę, w której programie było nocne czuwanie z soboty na niedzielę. Dzisiaj nawiedzą grób bł. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą. Będą modlić się za parafię.
  • Rozpoczynamy nowy rok formacji w grupach parafialnych. Pierwsze spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę 15 września o g. 10.00; zapraszam na to pierwsze spotkanie też jednego lub oboje rodziców ministrantów.
  • Zapraszam dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I spowiedzi i I Komunii św. i ich rodziców na Mszę św. 16 września o godz. 11.00. Po Mszy św. będzie spotkanie. Na tej Mszy św. będzie też poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów wszystkich klas, ale szczególnie klasy I. Dla wszystkich dzieci po Mszy św. będzie niespodzianka.
  • Kandydatów do bierzmowania – 16 września na Mszę św. o godz. 16.00
  • Dzieci, które w tym roku będą przeżywały ROCZNICĘ I Komunii św. i ich rodziców zapraszam na Mszę św. za dwa tygodnie 23 września o godz. 11.00.
  • Świątynię do liturgii przygotowały: (przeczytać z zeszytu) . Dziękujemy za złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Starzeńskiego numery: 64, 64A, 65, 66, 67, 68, 73. W kolejnym tygodniu ul. Leśna 1, 5, 6, 7, 9.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny.

 

INTENCJE MSZALNE   09.09 – 17.09.2018

SOBOTA  –  8  września, święto Narodzenia NMP

15.00    Sakrament małżeństwa

18.00    Śp. Tadeusza Mirosa w 17 rocz. śm.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9  WRZEŚNIA,

9.00      Śp. Małgorzatę Porębską w 5 rocz. śm.

11.00    Za Parafian, W intencji dziękczynnej w 10 rocz. zawarcia sakramentu małż. Wiolety i Roberta z prośbą o błog. Boże i potrzebne łaski dla Jubilatów i całej rodziny

16.00    Śp. Ryszarda Bartnickiego

PONIEDZIAŁEK – 10  września,

18.00    Śp. Józefa Konowrockiego, Rozalię i Zdzisława Konowrockich

WTOREK  –  11  września,

18.00    Śp. Walentego Figata (od uczestników pogrzebu)

ŚRODA  –  12  września, Najświętszego Imienia Maryi

18.00    Śp. rodziców Bieńkowskich i Smolaków, zm. z rodz. Smolaków

CZWARTEK  –  13  września,

7.00      Wolna intencja

PIĄTEK  – 14  września, Podwyższenie Krzyża Świętego

18.00    Śp. Zm. z rodz. Gadomskich i Czesława Miętusa

SOBOTA  –  15  września, NMP Bolesnej

18.00    Śp. Mirosława Woźnicę, zm. z rodz. Woźniców

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16  WRZEŚNIA,

9.00      Śp. Apolonię, Mariana i Kazimierza Woźniców

11.00    Za Parafian

16.00    W intencji dziękczynnej w 45 rocz. zawarcia sakramentu małż. Ewy i Jerzego Maliszewskich z prośbą o błog. Boże i potrzebne łaski dla Jubilatów i całej rodziny

PONIEDZIAŁEK – 17  września, św. Roberta Bellarmina

18.00    Śp. Roberta Wojciechowskiego