OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2018.11.04

2018.11.04 –  XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  • W niedzielę 11 listopada będziemy obchodzić 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę. O godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św. za Ojczyznę podczas której zostanie odsłonięta i poświęcona pamiątkowa tablica w naszym kościele. Po Mszy św. będzie w kościele występ dzieci ze szkoły w Rudzie, a następnie przemarsz do szkoły i wspólne świętowanie. Zapraszamy wszystkich – plakat przed kościołem. Jeżeli ktoś chciałby dołożyć swoją cegiełkę do pamiątkowej tablicy to zapraszam do zakrystii. Taca zbierana 11 listopada będzie przeznaczona na tę tablicę i na miejsce pamięci przed kościołem.
  • 18 listopada w niedzielę w kościele po Mszy św. o g. 11.00, czyli około g. 11.45 konferencja brata Tadeusza Rucińskiego dla rodziców na temat: „Jak dzisiejsza kultura i media wpływają pozytywnie lub negatywnie na dzieci? Co przeszkadza, a co pomaga w mądrym wychowaniu dzieci do dojrzałości, wartości i wiary?”. Podczas Mszy św. brat Tadeusz powie kazanie do dzieci. Brat Tadeusz należy do zgromadzenia zakonnego Braci szkolnych, jest redaktorem naczelnym czasopisma Anioł Stróż, prowadzi audycje radiowe dla dzieci w Radiu Warszawa – naszej diecezji i w radiu Maryja. Link do tych audycji jest w zakładce “planowane wydarzenia” i na facebooku parafialnym. Dzieci w czasie konferencji dla rodziców będą miały opiekę i zajęcia w salce na plebanii.
  • Msza św. zbiorowa za zmarłych z czytaniem wypominek do 8 listopada: w dni powszednie o 18.00, dzisiaj o g. 16, a w czwartek 8 listopada o g. 7.00.
  • Do 8 XI za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary – zachowując inne zwykłe warunki – możemy każdego dnia dla jednej osoby zmarłej uzyskać odpust zupełny.
  • Proszę, aby osoby, które zamówiły Msze św. w adwencie przyszły w najbliższym czasie do zakrystii lub kancelarii, ponieważ chciałbym, aby Roraty w adwencie były codziennie w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w soboty o g. 8.00. Msze św. zamówione w tym czasie na godz. 18.00, mogą być odprawione o tej godzinie lub przeniesione na g. 6.45.
  • Dzieci, które przychodziły na różaniec w październiku, a nie mają wszystkich obrazków mogą przyjść i odebrać je w zakrystii.
  • Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w najbliższą sobotę 10 listopada na godz. 19.00 na plebanii.
  • Przypominam, że w listopadzie Msze św. w czwartki będą o godz. 7.00.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Spacerowa nr 2 – 20. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu ul. Spacerowa nr 24 – 44.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny oraz dla dzieci i młodzieży: Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny. Jest też miesięcznik „Różaniec”, szczególnie adresowany do członków Żywego Różańca – po 6 zł.

 

 

INTENCJE MSZALNE   04.11 – 12.11.2018

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 4  listopada,

9.00      Śp. Helenę i Franciszka Larkowskich

11.00    Za Parafian.

16.00    Śp. zmarłych podanych w wypominkach

PONIEDZIAŁEK – 5  listopada,

18.00    Śp. zmarłych podanych w wypominkach

WTOREK  –  6  listopada,

18.00    Śp. zmarłych podanych w wypominkach

ŚRODA  –  7  listopada,

18.00    Śp. zmarłych podanych w wypominkach

CZWARTEK  –  8  listopada,

7.00      Śp. zmarłych podanych w wypominkach

PIĄTEK  – 9  listopada,

18.00    Śp. Walentego Figata ( z pogrzebu)

SOBOTA  –  10  listopada,

18.00    Śp. Bolesława Tkaczyka, rodziców Ceranka i Tkaczyków

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11  listopada,

9.00      Śp. Teresę Zych

11.00    Za Ojczyznę

16.00    Śp. Leokadię i Bronisława Ołtarzewskich

PONIEDZIAŁEK – 12  listopada,

18.00    Śp. Łukasza Kowalczyka (z pogrzebu)