OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2018.12.02

2018.12.02 –  I NIEDZIELA ADWENTU

• Dzisiaj rozpoczynamy adwent. Roraty będą w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a po Mszy św. herbata i drożdżówka dla dzieci na plebanii, a w sobotę roraty o g. 8.00. Zapraszam: dzieci, młodzież i dorosłych. Proszę o przygotowanie na roraty lampionów. W domach możemy przygotować wieńce adwentowe.
  • Schola z p. Agnieszką zaprasza na warsztaty przygotowywania ozdób świątecznych w najbliższą środę o g. 18.45 w sali na plebanii. Przygotowane podczas warsztatów ozdoby oraz stroiki świąteczne przygotowane przez Siostry z Caritasu będziemy mogli nabyć od przyszłej niedzieli.
  • Organizujemy wyjazd do seminarium naszej diecezji na spektakl pt.: „Czy zobaczę cię jutro?” opowiadający o życiu w okupowanej Warszawie: 16 grudnia w niedzielę na godz. 15.00. Wyjazd o godz. 13.00 sprzed kościoła. Koszt przejazdu dla dorosłych 15 zł, dla dzieci i młodzieży szkolnej 10 zł. Zapisy w zakrystii.
  • Adwentowy wystrój świątyni przygotowali: p. Cecylia i Zbigniew Bąk i Ewa Papuga. Bardzo dziękuję za troskę i zaangażowanie.
  • Poświęcone dziś opłatki są do nabycia w zakrystii.
  • Jak co roku Caritas parafialna chce przekazać prezenty dla potrzebujących. Z ustawionej choinki możemy wziąć gwiazdkę, by przygotować paczkę dla osoby lub rodziny na sumę 100 zł. Na odwrocie gwiazdki jest prośba, jaki prezent sprawi największą radość osobie czy rodzinie obdarowanej. Paczki przynosimy do kościoła do 18 XII.
  • Po Mszy św. w kruchcie u naszych Sióstr z Caritasu można nabyć świece Caritas. Zachęcamy do czynu miłości na rzecz ubogich czy to poprzez zakup świecy, przygotowanie paczki lub ofiarę.
  • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź w kościele będzie od godz. 17.00. Po Mszy św. będzie przez godzinę prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 20.00 – indywidualne błogosławieństwo i adoracja w ciszy zakończona o godz. 21.00. Będzie w piątek spowiadał jeszcze jeden ksiądz spoza parafii.
  • W najbliższą sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. będzie o godz. 8.00. Od g. 12 do g. 13 będzie Godzina Łaski i w tym czasie będzie wystawienie Najśw. Sakramentu.
  • Rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy w następną niedzielę będą trwały do wtorku, czyli: niedziela, poniedziałek i wtorek. W poniedziałek i wtorek Msze św. będą o godz. 10.00, 17.00 i 19.00. Spowiedź będzie we wtorek na każdej Mszy św. Rekolekcje będzie prowadził brat Tadeusz Ruciński ze zgromadzenia Braci Szkolnych.
  • Dzisiaj w I-szą niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wewnątrz kościoła.
  • Dziękuję sołtysom za zbiórkę na spłatę pożyczki na ogrzewanie kościoła z Rudy i Bykowizny. Dziękuję rodzinom, które złożyły ofiarę na ten cel.
  • Osoby, które zamówiły intencje Mszy św. na grudzień bieżącego roku proszę, aby jak najszybciej zgłosiły się do zakrystii lub kancelarii.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Piastowskiej: 14, 15, 17, 18, 19. Dziękujemy za włożoną pracę i kwiaty. W tym tygodniu prosimy ul. Piastowska: 23, 26a, 31, 34, 35. W kolejnym tygodniu ul. Piastowska: 36, 39, 45, 46.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny oraz dla dzieci i młodzieży: Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny. Jest też miesięcznik „Różaniec”, szczególnie adresowany do członków Żywego Różańca – po 6 zł, oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

INTENCJE MSZALNE   02.12 – 10.12.2018

I NIEDZIELA ADWENTU – 2 GRUDNIA