OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2018.12.09

2018.12.09 –  II NIEDZIELA ADWENTU

• Witamy w naszej parafii brata Tadeusza Rucińskiego ze zgromadzenia Braci Szkolnych, który poprowadzi nasze rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. W poniedziałek i wtorek Msze św. będą o godz. 10.00, 17.00 i 19.00. Dzieci szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Spowiedź będzie we wtorek na każdej Mszy św. Ofiary zbierane we wtorek będą wyrazem naszej wdzięczności dla brata Tadeusza naszego rekolekcjonisty i wsparciem jego dzieł ewangelizacyjnych.
  • Roraty w adwencie w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a po Mszy św. herbata i coś do zjedzenia dla dzieci na plebanii, a w sobotę roraty o g. 8.00. Zapraszam: dzieci, młodzież i dorosłych. W czasie rekolekcji w najbliższy poniedziałek i wtorek nie będzie rorat.
  • Pobłogosławione opłatki są do nabycia w zakrystii.
  • W kruchcie u naszych Sióstr z Caritasu można nabyć świece Caritas. Po prawej stronie  świątyni jest skarbonka opatrzona znakiem Caritas -do której możemy składać ofiary na jej dzieła. Zachęcamy do czynu miłości na rzecz ubogich czy to poprzez zakup świecy, przygotowanie paczki lub ofiarę. Dziękujemy. W najbliższym czasie będą też wyłożone ulotki zachęcające do przekazania 1 % na Caritas. Połowa z przekazanej kwoty będzie dla Caritas diecezjalnej, a połowa na naszej parafialnej.
  • Możemy też nabyć stroiki i ozdoby świąteczne przygotowane przez Siostry z Caritasu i scholę z p. Agnieszką.
  • Organizujemy wyjazd na przedstawienie do seminarium naszej diecezji 16 grudnia w niedzielę na godz. 15.00. Wyjazd o godz. 13.00. Koszt przejazdu dla dorosłych 15 zł, dla dzieci i młodzieży szkolnej 10 zł. zapisy w zakrystii.
  • Dziękuję sołtysom za zbiórkę na spłatę pożyczki na ogrzewanie kościoła z Chrośli Południowej, Rudy i Bykowizny. Dziękuję rodzinom, które złożyły ofiarę na ten cel.
  • Adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli i wychowawców z rejonu Mińska Maz. odbędzie się w najbliższą sobotę 15 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku i w kościele św. Jana Chrzciciela. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Szczegóły na plakacie.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Piastowskiej: 23, 26a, 31, 34, 35. Dziękujemy za włożoną pracę i kwiaty. W tym tygodniu prosimy ul. Piastowska: 36, 39, 45, 46. W kolejnym tygodniu ul. Cicha – cała.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny oraz dla dzieci i młodzieży: Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny. Jest też miesięcznik „Różaniec”, szczególnie adresowany do członków Żywego Różańca – po 6 zł, oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

INTENCJE MSZALNE   09.12 – 17.12.2018

II NIEDZIELA ADWENTU – 9 GRUDNIA, REKOLEKCJE

9.00      Śp. Aleksandra i Mariannę Woźniców

11.00    Za Parafian.

16.00    Śp. Roberta Woźnicę w 2 rocz. śm.

PONIEDZIAŁEK – 10  grudnia, REKOLEKCJE

10.00    Wolna intencja

17.00    Śp. Stanisława i Stanisławę Zagańczyków, Eugenię i Jana Świtkowskich

19.00    W intencji dziękczynnej