OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2018.12.16

2018.12.16 –  III NIEDZIELA ADWENTU

• Roraty w adwencie w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a po Mszy św. herbata i minipizza dla dzieci na plebanii, a w sobotę roraty o g. 8.00. Zapraszam: dzieci, młodzież i dorosłych. Jeżeli ktoś chciałby zasponsorować dowolną kwotą te pizze i herbatę to jest to mile widziane. Zapraszam do zakrystii.
  • Pobłogosławione opłatki są do nabycia w zakrystii.
  • W kruchcie u naszych Sióstr z Caritasu można nabyć świece Caritas oraz stroiki i ozdoby świąteczne przygotowane przez Caritas i scholę z p. Agnieszką.
  • Dziękuję za zbiórkę na spłatę pożyczki na ogrzewanie kościoła z Chrośli północnej. Dziękuję rodzinom, które złożyły ofiarę na ten cel.
  • Dzisiaj w naszej parafii, zamiast tydzień temu jest zbiórka do puszki na pomoc kościołowi na Wschodzie.
  • Zapraszam rodziców dzieci komunijnych (III klasa) do pomocy przy obsadzaniu choinek i zawieszaniu światełek w najbliższą sobotę na godz. 9.00. Potrzeba kilku panów z narzędziami.
  • Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty przed świętami będzie w piątek 21 grudnia w godz.: 18-19 i w niedzielę 23 grudnia w godz. 15-16, oraz tak jak zawsze pół godziny przed każdą Mszą św.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Piastowskiej: 36, 39, 45, 46. W tym tygodniu prosimy ul. Cicha – cała. W kolejnym tygodniu ul. Wiosenna – cała.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny oraz dla dzieci i młodzieży: Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny. Jest też miesięcznik „Różaniec”, szczególnie adresowany do członków Żywego Różańca – po 6 zł, oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

INTENCJE MSZALNE   16.12 – 24.12.2018

III NIEDZIELA ADWENTU – 16 GRUDNIA

9.00      W intencji dziękczynnej w 18 rocz. urodzin Wojciecha z prośbą o błog. Boże, zdrowie i potrzebne łaski

11.00    Za Parafian.