OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2018.12.30

2018.12.30 – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

• W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź będzie w kościele od godz. 17.00. Będzie spowiadał ksiądz spoza parafii.
  • Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  • Za tydzień 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Przy wejściu do kościoła będziemy mogli nabyć za dowolną ofiarę kadzidło i kredę, które zostaną poświęcone podczas każdej Mszy św. Dochód będzie przeznaczony na wyjazdy dla ministrantów podczas ferii.
  • Za tydzień 6 stycznia uczniowie Szkoły w Rudzie wystawią w naszym kościele jasełka po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich.
  • Za tydzień 6 stycznia w I-szą niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00, a nie tak jak zawsze o g. 11.00.
  • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii. Spowiedź będzie w kościele od godz. 17.00. Po Mszy św. będzie przez godzinę prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 20.00 – indywidualne błogosławieństwo i adoracja w ciszy zakończona o godz. 21.00.
  • W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Od stycznia w każdą I-szą sobotę miesiąca będzie Msza św. i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 7.30, a później o g. 8.00 Msza św.
  • W każdy I-szy czwartek miesiąca będzie Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne i wspólny różaniec po Mszy św.
  • Jutro w ostatni dzień roku kalendarzowego będzie nabożeństwo dziękczynne i Msza św. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy do 17.45. Później nabożeństwo do g. 18.00 i Msza św. w intencji dziękczynnej.
  • 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki zakończenie oktawy Bożego Narodzenia. Tego dnia Msze św. będą według porządku niedzielnego.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wiosennej. Dziękujemy za włożoną pracę i kwiaty. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna 7, 9, 11, 13, 15. W kolejnym tygodniu ul. Wspólna: 17, 31, 33, 37, 39a.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny oraz dla dzieci i młodzieży: Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny. Jest też miesięcznik „Różaniec”, szczególnie adresowany do członków Żywego Różańca, oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

WIZYTA DUSZPASTERSKA  – INFORMACJE OGÓLNE:

Od 2 STYCZNIA 2019 r.  będzie w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. W dni powszednie od poniedziałku do piątku wizyta rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 9.00.

Wizyta duszpasterska księdza w domach parafian ma następujące cele:

– udzielenie Bożego błogosławieństwa konkretnej rodzinie w jej domu

– wspólna modlitwa całej rodziny

– poznanie parafian, rodzin, ich środowiska życia, ich radości i problemów, możliwość przedstawienie przez parafian swoich sugestii, propozycji, uwag

– wymiar ewangelizacyjny wobec osób i rodzin trochę oddalonych od Boga, zachęcenie do życia bardziej religijnego i odnowienia więzi z Bogiem

– możliwość rozmowy z księdzem, zapytania o sprawy wiary i moralności

Bardzo proszę o przyjazd po księdza na plebanię 10 min. przed rozpoczęciem kolędy.

Prośba, abyśmy zastanowili się w jakiej intencji (o co) będziemy się modlić w naszej rodzinie podczas wizyty duszpasterskiej księdza. Na początku modlitwy będziemy mogli wypowiedzieć tę naszą prośbę.

Proszę o przygotowanie na stole krzyża, zapalonej świecy, wody święconej i kropidła. Można też położyć Pismo święte. Byłoby pięknie gdyby w miarę  możliwości byli zgromadzeni wszyscy mieszkańcy odwiedzanego domu. Podczas kolędy w domkach jednorodzinnych dużo czasu traci się na przejście od domu do domu, na otwieranie furtki, bramy, uwiązanie psa itp.  Jeżeli więc chcemy, aby wizyta księdza nie była w pośpiechu to proszę o wcześniejsze uwiązanie psa i otworzenie furtki. Miło jest, gdy gospodarz odprowadzi księdza do sąsiada.

W czasie kolędy zmieniają się godziny Mszy św. w dni powszednie.

Od poniedziałku do soboty Msza św. tylko rano o g. 7.00 ( w wyjątkowych sytuacjach będzie wieczorem).

W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna po porannej Mszy św., a w sobotę od g. 8.00 do 8.45. Można w niedzielę przyjść do zakrystii i umówić się na dogodny termin.

Plan wizyty duszpasterskiej podany jest w zakładce wizyta duszpasterska i w ogłoszeniach.

PLAN KOLĘDY

Środa 2 stycznia: Choszczak, Piastowska nr 36 – 46, Cicha,

Czwartek, 3 stycznia: Jesienna, Piastowska nr 1 – 35 (rozpoczęcie od nr 35)

Sobota 5 stycznia: Wiosenna, Leśna, Spacerowa

Poniedziałek 7 stycznia: Nadrzeczna, Starzeńskiego nr 58 – 75 (rozpoczęcie od 75)

Wtorek 8 stycznia: Starzeńskiego nr 30 – 56 (rozpoczęcie od 56)

Środa 9 stycznia: Starzeńskiego nr 1 – 29 (rozpoczęcie od 29), Zaciszna

INTENCJE MSZALNE   30.12.2018 – 07.01.2019

30 GRUDNIA, NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

9.00      W intencji dziękczynnej w 10 rocz. zawarcia sakramentu małż. Renaty i Bartłomieja Bandych z prośbą o błog. Boże i potrzebne łaski dla Jubilatów i całej rodziny

11.00    Za Parafian.

16.00    Śp. Mariana Lecha

PONIEDZIAŁEK – 31  grudnia,

17.00    Adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne

18.00    W INTENCJI DZIĘKCZYNNEJ

WTOREK  –  1  stycznia, ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

9.00      Śp. Stanisławę i Władysława Krześniaków

11.00    Za Parafian

16.00    Śp. Mieczysława Laskusa w 3 rocz. śm.

ŚRODA  –  2  stycznia,

7.00      Śp. Ryszarda Wysockiego w 1 rocz. śm.

CZWARTEK  –  3  stycznia,

7.00      O powołania kapłańskie i zakonne

PIĄTEK  – 4  stycznia,

17.00    Sakrament pokuty