OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.03.10

Centrum Życia i Rodziny wraz ze środowiskami rodziców
w poniedziałek, 18 marca 2019 roku o godz. 16:00
organizuje protest przeciwko Deklaracji LGBT+
pod Ratuszem m.st. Warszawy (pl. Bankowy 3/5).

Tego dnia upływa dokładnie miesiąc od podpisania skandalicznej „Deklaracji LGBT+” przez Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego (18 lutego 2019 r.).

Nasz protest to wspólny głos Rodziców i wszystkich osób, które sprzeciwiają się:

 • indoktrynacji dzieci i młodzieży w warszawskich szkołach przez aktywistów organizacji LGBTQ i seksedukatorów,
 • deptaniu konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami,
 • finansowaniu organizacji LGBTQ ze środków publicznych,
 • zastraszaniu ponad 80% polskiego społeczeństwa, które uznaje praktyki homoseksualne za nienormalne.

Dlatego razem zaprotestujmy przeciwko Deklaracji LGBT+!

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2766409896717434/

 

Informacja dla rodziców i nauczycieli, dlaczego Karta LGBT i związane z nią zajęcia edukacyjne w szkołach będą tak naprawdę deprawacją dzieci. Co naprawdę zagraża dzieciom i jak możemy je obronić przed deprawacją?

Stanowisko biskupów warszawskich w sprawie tzw. „Deklaracji LGBT+”

www.diecezja.waw.pl/6326

Dokumentacja całego wywiadu Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak w Kuratorium Oświaty w Krakowie.

www.youtube.com/watch?v=jpYcXn0rU_w

Rozmowa z p. Grzegorzem Strzemeckim z Inicjatywy Stop seksualizacji naszych dzieci.

www.tv-trwam.pl/film/polski-punkt-widzenia-28022019

Rozmowa z Panią Magdaleną Korzekwą-Kaliszuk, nt. Tęczowa rewolucja kontra katolickie wychowanie.

www.tv-trwam.pl/film/rozmowy-niedokonczone-09032019

 

 

2019.03.10 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • Pomoce w przeżyciu Wielkiego Postu:

– Pismo święte

– Nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa, Gorzkie Żale

– nasze osobiste postanowienia i wyrzeczenia

– co niedziela cykl artykułów w Gościu Niedzielnym

– zdrapka wielkopostna

– specjalny bezpłatny numer „Miłujcie się” – za tydzień w naszym kościele

 • W minionym tygodniu Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post – czas szczególnie intensywnej modlitwy, w którym szczególnie mocno rozlega się wezwanie do pokuty i nawrócenia. Jest to jednocześnie przygotowanie to dobrego przeżycia Świąt Paschalnych: męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki.
 • W tym czasie podejmujemy postanowienia i wyrzeczenia, aby być bardziej wrażliwym na głos Boga w naszych sercach, który mówi nam o Jego Miłości. Pomocą do podjęcia drogi Wielkiego Postu jest zdrapka wielkopostna. Na każdy dzień wielkiego postu mamy zaproponowane jakieś zadanie do podjęcia. Zdrapkę można wziąć za darmo ze stolika za ławkami. Można też złożyć dowolną ofiarę do puszki.
 • Państwo Cecylia i Zbigniew Bąk przygotowali dekorację przy ołtarzu przypominającą o najważniejszych dobrych uczynkach: modlitwa, post, jałmużna. Dziękujemy im za zaangażowanie i bądźmy zainspirowani do podejmowania tych uczynków z miłości do Boga, siebie i bliźnich.
 • Ze stolika za ławkami możemy wziąć skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Składamy do niej nasze datki ( np. pieniążki za to, czego odmówiliśmy sobie w wielkim Poście). Skarbonki z naszą jałmużną przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia (tydzień po Wielkanocy).
 • Schola parafialna będzie dzisiaj po każdej Mszy św. rozprowadzać pod chórem nową książkę ks. Dolindo pt. „W twej duszy jest niebo” zawierającą konferencje i świadectwa w cenie 20 zł. Jest to kontynuacja znanej książki „Jezu, Ty się tym zajmij”.
 • Dzieci i młodzież chętni na wyjazd oazowych rekolekcji wakacyjnych mogą odebrać karty wyjazdu w zakrystii. Wypełnione karty należy przynieść najpóźniej 17 marca do kościoła.
 • W tym tygodniu będzie rozeznanie i propozycja rzutnika do pieśni w kościele. Niestety nowy rzutnik będzie za około dwa tygodnie. W dzisiejszą i następną niedzielę przynieśmy do kościoła książeczki z pieśniami wielkopostnymi i gorzkimi żalami.
 • Wspólnota duchowości brata Karola de Foucauld – ta sama, która organizowała czuwanie nocne na Jasne Górze, na którym byliśmy we wrześniu, organizuje teraz sesję we Wrocławiu, która odbędzie się w dniach 22-24 marca 2019 roku. Temat sesji: “Duchowość spotkania w świetle tajemnicy nawiedzenia”. Zainteresowany udziałem i wspólnym wyjazdem zapraszam do zakrystii. Plan sesji jest na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej.
 • Kandydatów do bierzmowania zapraszam na wspólne obejrzenie filmu za tydzień o g. 17.00.
 • W najbliższy wtorek Msza św. będzie wyjątkowo o g. 17.00 z powodu spowiedzi w Królewcu. Jeśli można poprosić kogoś z rodz. Chodniewicz z Parkowej teraz po Mszy św. do zakrystii.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Mazowiecka 20, 22, 24, 30A, 30. W tym tygodniu prosimy: ul Mazowiecka 3, 3A, 7, 7A, 32. W kolejnym tygodniu ul Mazowiecka 19, 23, 25A, 38, 40.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny oraz dla dzieci i młodzieży: Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.
 • Dobre Nowiny – bezpłatne czasopismo do wzięcia.

 

INTENCJE MSZALNE   10.03. – 18.03.2019

10  MARCA – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

9.00      Śp. Jana i Artura Jędrysów

11.00    Za Parafian.

16.00    Śp. Zofię Ładno w 5 rocz. śm.

PONIEDZIAŁEK – 11  marca,

18.00    Śp. Mariana Lecha

WTOREK  –  12  marca,

17.00    Śp. Stanisławę, Sergiusza, Jolantę i Zbigniewa Chodniewiczów

ŚRODA  –  13  marca,

18.00    Śp. Anielę, Stanisława, Tadeusza i Aleksandra Mirosów, cr. Ciszkowskich i Górasów

CZWARTEK  –  14  marca,

7.00      Śp. Władysławę Pogorzelską, cr. Pogorzelskich i Głowackich

PIĄTEK  – 15  marca,

17.15    Droga krzyżowa

18.00    Śp. Artura Wieczorka w 14 r. śm.,

SOBOTA  –  16  marca,

18.00    Śp. Andrzeja Mirosza

18.30    Śp. Genowefę Szwajkowską w 30 dz. po śm.

17  MARCA – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

9.00      Śp. Pawła Wasilewskiego

11.00    Za Parafian.

16.00    Śp. Jadwigę, Józefa i Zbigniewa Niemczaków, Wojciecha i Józefę Chłopików

PONIEDZIAŁEK – 18  marca,

18.00    Śp. Stanisława, Anielę, Tadeusza i Aleksandra Mirosów, Wandę i Stanisława Piotrkowiczów