OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.04.28

2019.04.28 – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA – II NIEDZIELA WIELKANOCNA

• Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia ( dawniej nazywana Niedzielą Białą). O godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w ramach którego odmówimy też koronkę do Bożego miłosierdzia i adoracja do godz. 16.00.
  • W środę 1 maja rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 16.00. Dzieci będą dostawać obrazki na poszczególne dni. Zachęcam do prowadzenia nabożeństw i śpiewania litanii przy krzyżach i kapliczkach. Widziałem, że na Wielkanoc niektóre krzyże zostały odświętnie udekorowane. Zatroszczmy się i spróbujmy ozdobić pozostałe.
  • W najbliższy czwartek 2 maja wznawiamy adoracje Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. W najbliższy czwartek ponieważ jest to I czwartek miesiąca będzie adoracja przez całą noc: rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 do g. 8.00 w piątek. Adoracja będzie w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. ( będą wieczorne Msze św. w czwartki) do godz. 20.00.
  • Ponadto do rozważenia: w I czwartki miesiąca adoracja nocna do piątku g. 7.00, a jeżeli będą chętni to również przez cały piątek do g. 18.00. 24 godziny Męki Jezusa. Chcemy zrobić wstępne rozeznanie, jaka pora dnia, czy nocy byłaby odpowiednia do podjęcia adoracji i czy są osoby chętne.
  • Msza św. z udziałem dzieci z rocznicy I Komunii św. i spotkanie będzie dzisiaj o g. 8.00.
  • Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
  • W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. Odwiedziny chorych w domach będą tydzień później, czyli 10 maja od g. 11.00, a nie od g. 9.00. Proszę, aby potwierdzić chorych na ten termin w zakrystii. Z racji święta 3 maja nie będzie w ten piątek adoracji wieczornej.
  • A w sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 17.30. i Msza św. o g. 18.00.
  • 2 maja obchodzimy święto flagi państwowej, a 3 MAJA święto Narodowe Konstytucji 3 maja i Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. 3 maja będzie tak jak w niedzielę, czyli 8,11 i 16. W tych dniach pamiętajmy o wywieszeniu flagi Polski na naszych domach. Na stoliku za ławkami są do nabycia flagi w cenie 10-15 zł. Z racji uroczystości możemy w piątek jeść mięso.
  • Za tydzień 5 maja w I-szą niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wokół kościoła. Bielanki (dziewczynki do sypania kwiatów) zapraszam na próbę 20 minut przed Mszą św., czyli na godz. 10.40.
  • Kandydatów do bierzmowania z rodzicami zapraszam do rozebrania grobu Pańskiego w najbliższy wtorek o godz. 18.45.
  • Skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną przynosimy do kościoła dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia.
  • Dzisiejszy dzień jest patronalnym świętem Caritas. Z tej okazji nasz parafialny Zespół Caritas przygotował dla nas dzisiaj przed kościołem coś słodkiego jako wyraz wdzięczności dla wszystkich, którzy angażują się w pomoc potrzebującym i działalność Caritas.
  • Prośba do osób, które sprzątają kościół w danym tygodniu, aby podlewały kwiaty, może nawet przyjść w środku tygodnia i podlać. Szczególnie teraz po świętach.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul Mazowiecka 98B, 106, 108, 108A, 103, 103A (zeszyt). W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul Mazowiecka: 110A, 112A, 112B, 114, 116, 118. W kolejnym tygodniu ul. Mazowiecka: 115, 120, 122, 124A, 124.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Różaniec oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE   28.04. – 06.05.2019

28  KWIETNIA – II NIEDZIELA WIELKANOCNA (ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA)

8.00      Śp. Antoniego i Juliannę Woźniców

11.00    Za Parafian