OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.05.05

2019.05.05 – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

• Nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00. Dzieci będą dostawać obrazki na poszczególne dni. Zachęcam do prowadzenia nabożeństw i śpiewania litanii przy krzyżach i kapliczkach.
  • Uroczystość I Komunii św. będzie za tydzień 12 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Razem z rodzinami dzieci mamy prośbę, aby w miarę możliwości przyjść na Mszę św. na inną godzinę. Rocznica I Komunii św. będzie 19 maja również o godz. 11.00
  • Dziękuję wszystkim, którzy podjęli nocną adorację Najświętszego Sakramentu w minionym tygodniu z czwartku na piątek. Chcemy kontynuować te adoracje raz w tygodniu. Przedłużamy adorację na piątek w ciągu dnia do godz. 18.00. Prosimy o zapisanie się na listę pod chórem. P. Tomasz służy pomocą i udziela informacji.
  • Odwiedziny chorych w domach będą w najbliższy piątek 10 maja od g. 11.00, a nie od g. 9.00. Proszę, aby potwierdzić chorych na ten termin w zakrystii. Spowiedź w kościele od godz. 17.00.
  • Na stoliku za ławkami są do nabycia flagi w cenie 10-15 zł.
  • Spotkanie i próba dla bielanek w soboty przed I niedzielą miesiąca o godz. 11.00.
  • Skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną przynosimy do kościoła i składamy przy ołtarzu bł. Honorata.
  • Podziękowanie za wpłaty na spłatę pożyczki.
  • Serdecznie dziękuję kandydatom do bierzmowania z rodzicami za rozebranie grobu Pańskiego w miniony wtorek. Szkoda, że tak mało osób przyszło, a niestety niektórzy nie byli ani razu.
  • Również serdeczne podziękowania dla rodziców dzieci komunijnych za wczorajsze profesjonalne wyczyszczenie posadzki, gruntowne posprzątanie kościoła i terenu wokół: skoszenie trawy, przycięcie żywopłotu i tui, posprzątanie parkingu. Wykazali się dużą mobilizacją i zaangażowaniem.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul Mazowiecka 110A, 112A, 112B, 114, 116, 118 (zeszyt). W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul Mazowiecka: 115, 120, 122, 124A, 124. Rezerwowo, gdyby te rodziny nie przyszły, to poproszę ul. Wrzosowa: 1, 2, 3. W kolejnym tygodniu ul. Wrzosowa: 2A, 6, 8, 10, 11. Prośba do osób, które sprzątają kościół w danym tygodniu, aby podlewały kwiaty, można nawet przyjść w środku tygodnia i podlać. Wszystkich natomiast prosimy o wycieranie butów przy wejściu do kościoła, abyśmy dbali o podłogę, która została wczoraj gruntownie umyta i później będzie jeszcze zabezpieczona.
  • Z racji obchodzonej dzisiaj w Polsce Niedzieli Biblijnej możemy przy wyjściu z kościoła wziąć sobie cytat z Ewangelii św. Jana, przeczytać w domu, próbować rozważać w sercu i żyć tym Słowem Bożym w naszej codzienności.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Różaniec oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE   05.05. – 13.05.2019

5  maja – III NIEDZIELA WIELKANOCNA