OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- 2019.06.09

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 • Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w którym jesteśmy zobowiązani do spowiedzi i Komunii św.
 • Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00.
 • Spotkanie formacyjne dla osób podejmujących adorację i wszystkich chętnych będzie w najbliższy piątek 14 czerwca o godz. 19.30 w kościele. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli adorację Pana Jezusa w minionym tygodniu. Prosimy o zapisanie się na listę pod chórem.
 • Spotkanie dla rodziców i dzieci, które za rok będą przystępować do I spowiedzi i I Komunii św. będzie w niedzielę 16 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i rodziców będzie w sobotę 15 czerwca o g. 9.00.
 • Spotkanie mężczyzn z całej Polski na Jasnej Górze tzw. Oblężenie Jasnej Góry w tym roku pod hasłem „Powołani do męskości” będzie 22 czerwca w sobotę w przeddzień Dnia Ojca. Wyjazd spod kościoła  o g. 5.00, powrót około północy. Zapisy w zakrystii. Zainteresowanych mężczyzn proszę o kontakt. Przy wyjściu z kościoła są do wzięcia ulotki, a plakat wisi w gablocie. Więcej tutaj: http://oblezenie.mezczyzni.net/
 • Książka zawierające wszystkie przemówienia i homilie Jana Pawła II podczas wszystkich pielgrzymek do Polski dla osób, które się zapisały jest do odebrania w zakrystii. Można się jeszcze zapisać na tę książkę.
 • Prosimy o przygotowanie kwiatków na procesję Bożego Ciała i oktawę i przyniesienie ich do kościoła w środę przed Bożym Ciałem.
 • Osoby odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało proszę o odebranie treści napisów.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wrzosowej: 24, 24A, 25, 26, 27, 28. Dziękuję za ofiary na kościół. W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul. Wrzosowa: 29, 30, 30A, 31, 32, 34A, 34B. W następnym: ul. Wrzosowa: 36, 38, 40, 42, 44, 45, 46.
 • Prośba do osób, które sprzątają kościół w danym tygodniu, aby podlewały kwiaty.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Różaniec oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.
 • Dziękujemy Caritas parafialnej za słodką niespodziankę dla dzieci tydzień temu.