OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-2019.06.30

XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 • Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 16.00.
 • Od przyszłej niedzieli będą wakacyjne godziny Mszy św. w niedziele, czyli o godz.: 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 • Ze względu na wprowadzoną adorację Msza św. w czwartki będzie już teraz zawsze wieczorem, ale żeby jednak pozostała jedna Msza św. w tygodniu rano, to będzie ona we wtorki.
 • Co tydzień jest w naszym kościele 24 godzinna Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii od g. 19.00 w czwartek do g. 19.00 w piątek. Zachęcamy wszystkich do przyjścia na osobiste spotkanie z Jezusem. On czeka na każdego z nas. Osoby, które są chętne na konkretną godzinę modlitwy prosimy o zapisanie się na najbliższy tydzień na listę pod chórem. Każdy może przyjść bez zapisywania się o każdej porze dnia lub nocy na dowolną ilość czasu. Te adoracje będą również w wakacje.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. W piątek spowiedź od godz. 17.00. Nie będzie drugiego spowiednika. W lipcu i sierpniu nie ma odwiedzin chorych i adoracji wieczornej w I piątki.
 • W sobotę będzie Msza św. o g. 18.00 w intencji wynagradzającej,  a po niej nabożeństwo z modlitwą różańcową ku czci Niepokalanego Serca Maryi. www.soboty.pl
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wokół kościoła. Prosimy o udział w procesji: panie, panów, bielanki i ministrantów. W najbliższą sobotę 6 lipca spotkanie bielanek o godz. 11.00.
 • Jestem zbudowany licznym udziałem w oktawie Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym czasie w codziennej adoracji, Mszy św. i procesji: paniom i panom, którzy nosili feretrony, chorągwie. Szczególnie dziękuję rodzicom, którzy przychodzili z dziećmi i dzieciom, bo chyba też chciały, a nie dlatego, że rodzice kazali. Dziewczynki sypały kwiatki i nosiły poduszki, a chłopcy dzwonili dzwonkami. Dziękuję wszystkim za tworzenie przestrzeni modlitwy i miłości do Pana Jezusa.
 • W naszej diecezji będzie trwał od września do przyszłego roku synod młodzieży. W każdej parafii powstaje parafialny zespół synodalny. Jeżeli ktoś z młodzieży w wieku 16-30 lat chce włączyć się w prace tego zespołu to zapraszam i proszę o kontakt w zakrystii.
 • Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie błogosławienie samochodów, kierowców i podróżujących i akcja wspierania misjonarzy na zakup środków transportu pod nazwą „1 grosz za 1 kilometr” – MIVA Polska. Plakat wisi przed kościołem. Wspólna modlitwa i błogosławieństwo w kościele, a później po Mszy św. pokropienie wodą święconą aut i błogosławieństwo dla kierowców przy bramie wyjeżdżając z parkingu na ul. Orzeszkowej. Można złożyć ofiarę. Na stoliku za ławkami można zaopatrzyć się w breloki i plakietki ze św. Krzysztofem do samochodów. Podane kwoty wrzucamy do puszki.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wrzosowej: 47, 48, 50,51, 53. Dziękuję za kwiaty i ofiarę na kościół. W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul. Wrzosowa: 56, 57, 57A, 59, 61. W następnym: ul. Wrzosowa: 63, 65, 67, 69. Prośba do osób, które sprzątają kościół w danym tygodniu, aby podlewały kwiaty.
 • Dominik przywiózł z Niepokalanowa broszurki o nabożeństwach I sobót miesiąca, które możemy wziąć sobie ze stolika za ławkami.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Różaniec oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.