OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.07.07

XIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

  • Od dzisiaj w lipcu i sierpniu będą wakacyjne godziny Mszy św. w niedziele, czyli o godz.: 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  • Ze względu na wprowadzoną adorację Msza św. w czwartki będzie już teraz zawsze wieczorem, ale żeby jednak pozostała jedna Msza św. w tygodniu rano, to będzie ona we wtorki.
  • Co tydzień jest w naszym kościele 24 godzinna Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii z czwartku na piątek. Zachęcamy wszystkich do przyjścia na osobiste spotkanie z Jezusem. On czeka na każdego z nas. Osoby, które są chętne na konkretną godzinę modlitwy prosimy o zapisanie się na najbliższy tydzień na listę pod chórem. Każdy może przyjść bez zapisywania się o każdej porze dnia lub nocy na dowolną ilość czasu. Te adoracje będą również w wakacje.
  • W wakacje pielgrzymki na Jasną Górę. Plakaty przed kościołem, abyśmy zapoznali się z propozycjami i wzięli udział.
  • W naszej diecezji będzie trwał od września do przyszłego roku synod młodzieży. W każdej parafii powstaje parafialny zespół synodalny. Jeżeli ktoś z młodzieży w wieku 16-30 lat chce włączyć się w prace tego zespołu to zapraszam i proszę o kontakt w zakrystii.
  • Tydzień temu podczas błogosławieństwa pojazdów i kierowców zebraliśmy i przekazaliśmy naszą ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy. Stowarzyszenie MIVA Polska działa przy Episkopacie Polski i zajmuje się zbieraniem funduszy i zaopatrywaniem misjonarzy w środki transportu. 
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wrzosowej: 56, 57, 57A, 59, 61. Dziękuję za kwiaty i ofiarę na kościół. W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul. Wrzosowa: 63, 65, 67, 69. W następnym: ul. Orzeszkowej – cała. Prośba do osób, które sprzątają kościół w danym tygodniu, aby podlewały kwiaty.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Różaniec, Miłujmy się oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.