OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.08.25

XXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

  • Jutro obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. będą o godz. 9.00 i 18.00.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 będzie różaniec i wymiana tajemnic.
  • Od następnej niedzieli Msze św. będą tak jak w ciągu roku, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.
  • Za tydzień 1 września w I-szą niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wokół kościoła. Zapraszam do udziału w procesji panie, panów, ministrantów i bielanki. Spotkanie bielanek będzie wyjątkowo nie w najbliższą sobotę, ale w następną, czyli 7 września o godz. 11.00.
  • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w poniedziałek 2 września. Msza św. w kościele będzie o godz. 7.45 – zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli, a następnie dalsza część uroczystości w szkole. Na koniec wakacji i na rozpoczęcie roku szkolnego zachęcam i zapraszam do spowiedzi, abyśmy z darem przebaczenia mogli pięknie przyjąć to, czym Bóg chce nas obdarzyć w tym najbliższym czasie. Za tydzień w niedzielę pół godz. przed Mszami św. o godz. 9.00 i 11.00 będziemy spowiadali z jeszcze jednym księdzem spoza parafii. Proszę przyjść wcześniej. Ks. Piotr będzie też spowiadał podczas Mszy św. o g. 11.00.
  • W najbliższym tygodniu mija rocznica porozumień sierpniowych, a w niedzielę 1 września rocznica wybuchu II wojny światowej. Wywieśmy na domach flagi biało-czerwone.
  • Jest planowana pielgrzymka autokarowa 20, 21, 22 września: Kalisz, Wrocław, Dolny Śląsk połączona z udziałem w czuwaniu nocnym na Jasnej Górze z 21 na 22 września. Zapisy w zakrystii. Więcej szczegółów na tydzień.
  •  Co tydzień jest w naszym kościele 24 godzinna Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii z czwartku na piątek. Osoby, które są chętne na konkretną godzinę modlitwy prosimy o zapisanie się na najbliższy tydzień na listę pod chórem. Każdy może przyjść bez zapisywania się o każdej porze dnia lub nocy na dowolną ilość czasu.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Kwiatowej: 23, 25, 29, 42A, 44A. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kwiatowej: 31, 33, 39, 46B, 48,. W następnym: ul. Kwiatowa: 39A, 39B, 39C, 41B, 41C,
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.