OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.09.08

XXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

• Zapraszamy na pielgrzymkę: sobota i niedziela 21-22 września, połączona z udziałem w czuwaniu nocnym na Jasnej Górze z 21 na 22 września. Wyjazd w sobotę rano i jadąc do Częstochowy nawiedzimy sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, a wracając w niedzielę zajedziemy do Niepokalanowa. Koszt 170 zł. od osoby, dla dzieci są zniżki. Zapisy w zakrystii.
  • Rodziców dzieci klas III, które chcą w tym roku szkolnym przystąpić do I spowiedzi i I Komunii św. proszę o zgłoszenie dziecka w kancelarii w tym tygodniu. Msza św. dla tych dzieci i rodziców rozpoczynająca przygotowanie za tydzień w niedzielę o godz. 11.00.
  • Dzisiaj podczas ogłoszeń na każdej Mszy św. zaproszone małżeństwa będą nam mówiły o Domowym Kościele www.wpraga.oaza.pl/dk, www.dk.oaza.pl, przybliżą nam założenia i sposób funkcjonowania tego ruchu. Zapraszamy małżeństwa z naszej parafii do wysłuchania tego świadectwa i zachęcamy do włączenia się do powstającego kręgu w naszej parafii.
  •  Co tydzień jest w naszym kościele 24 godzinna Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii z czwartku na piątek. Osoby, które są chętne na konkretną godzinę modlitwy prosimy o zapisanie się na najbliższy tydzień na listę pod chórem.
  • Spotkania dla dzieci, które chcą adorować Pana Jezusa będą w II-gi czwartek miesiąca o godz. 18.45 w salce na plebanii, a o godz. 19.15 pójdziemy na 15 minut adoracji do kościoła.
  • Podobne spotkania dla młodzieży będą w III-ci czwartek miesiąca o tych samych godzinach: 18.45 – spotkanie na plebanii, 19.15 – adoracja w kościele.
  • W ostatnie czwartki miesiąca o godz. 18.45 będą nabożeństwa pokutne z możliwością spokojnej spowiedzi, bez pośpiechu. Będzie zapraszany drugi ksiądz.
  • Za tydzień w sobotę i niedzielę 14 i 15 września będzie miało miejsce wydarzenie pod nazwą: Polska pod krzyżem www.polskapodkrzyzem.pl. Parafia Dębe Wielkie organizuje wyjazd. Plakat i kontakty są wywieszone w gablocie przed kościołem. W naszej parafii włączymy się w to wydarzenie w sobotę: g. 18.00 – Msza św., a po niej pójdziemy pod nasz krzyż misyjny i odmówimy koronkę do Bożego miłosierdzia.
  • Zapraszam i zachęcam do składania kwartalnych ofiar na spłatę pożyczki na ogrzewanie kościoła. Ofiary składamy w kopertach na tacę w niedziele.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Kwiatowej: 39A, 39B, 39C, 41B, 41C. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kwiatowej: 49, 51, 53, 58, 60. W następnym: ul. Kwiatowa: 57, 59, 59A, 61, 63.

Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.