OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.10.06

XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 • Gościliśmy dzisiaj w naszej parafii s.Gabrielę Chodzińską ze zgromadzenia Sióstr Dominikanek Misjonarek, która pracowała na misjach w Boliwii i opowiadała nam o misjach i misjonarzach.
 • Siostry Dominikanki zapraszają dziewczęta na weekendowe dni skupienia, najbliższe 11 – 13 października br. do swojego domu w Zielonce, skąd przyjechała do nas s. Gabriela. Koszt to dobrowolna ofiara. Więcej szczegółów i kontakt na plakacie i tutaj: www.dominikanki-misjonarki.org/zaproszenie-na-skupienie-pazdziernikowe-dziewczat
 • W niedzielę 13 października obchodzimy wspomnienie liturgiczne bł. Honorata Koźmińskiego, który jest patronem naszej parafii. Jest to nasz odpust parafialny. Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę, ale główna Msza św. odpustowa będzie o godz. 11.00. Będzie jej przewodniczył i wygłosi homilię ks. Zbigniew Pieńkos, redemptorysta, pochodzący z Choszczówki, a obecnie pełniący posługę w Radiu Maryja w Chicago w USA. Po Mszy św. procesja wokół kościoła.
 • Przygotowaniem do odpustu będzie tzw. 40 godzinne nabożeństwo, które poprowadzi ks. Zbigniew. W piątek 11 października Msza św. z nauką i możliwość spowiedzi o godz. 18.00, a w sobotę Msze św. z naukami i możliwość spowiedzi o godz. 9.00 i 18.00.
 • Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a Msza św. tak jak zawsze o g. 18.00. W niedziele nabożeństwo będzie o g. 16.00, a po nim Msza św. W najbliższy wtorek Msza św. o g. 7.00 i nabożeństwo różańcowe o g. 7.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w środy i piątki. Będą rozdawane karteczki do wklejenia.
 • Dzieci, które chcą adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszam na spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 18.45 w salce na plebanii, a o godz. 19.15 pójdziemy na 15 minut adoracji do kościoła.
 • Nasz parafianin Michał Pióro, ministrant otrzyma promocję lektorską po zakończeniu rocznego kursu, której udzieli Ksiądz Biskup w naszej katedrze praskiej w najbliższą sobotę 12 października na Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy do wyjazdu i uczestniczenia w tym wydarzeniu.
 • Dziękuję za złożone kwartalne ofiary na potrzeby parafii.
 • Intencje mszalne na rok 2020 będzie można zamawiać od jutra od godz. 7.00. Każda rodzina może zamówić tylko 1 intencje na niedzielę, a więcej na dzień powszedni.
 • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Dom św. Faustyny w Ostrówku.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Żwirowej: 4A, 5C, 5, 7, 8. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Żwirowej: 9, 11, 11A, 13, 15. W następnym ul. Żwirowa: 19B, 21A, 21 i ul. Sasankowa.

Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.