OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.11.03

 • Film ten będzie wyświetlony w Kinie Muza w Mińsku Maz. ul. Jana Pawła II 23 w niedzielę 17 listopada o godz. 13.00. Osoby chętne mogą się zapisać w zakrystii lub kupić bilet w kinie.
 • Od 1 listopada jest wyświetlany w kinach film „Nieplanowane”. Więcej informacji tutaj: http://www.rafaelfilm.pl/nieplanowane/ .

Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane.  abp J. Naumann

 • Jako jedna z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w USA Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Była rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze. „Nieplanowane” opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje.

Dlaczego warto obejrzeć ten film:

 • Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominek listopadowych będzie codziennie do 8 listopada. Przed Mszą św. będą czytane kolejne imiona i nazwiska zmarłych.
 • Od 1 do 8 XI za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary -zachowując inne zwykłe warunki możemy uzyskać odpust zupełny dla zmarłych.
 • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wewnątrz kościoła. Zapraszam ministrantów i bielanki.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. Po Mszy św. spotkanie formacyjne z konferencją dla osób adorujących Najświętszy Sakrament.
 • Odwiedziny chorych w domach będą w piątek 8 listopada od godz. 9.00.
 • W poniedziałek 11 listopada zapraszamy na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Msza św. o godz. 11.00, a po niej tu w kościele Występ uczniów Szkoły Podstawowej w Rudzie pt. „Dziękujemy Ci Polsko”. Serdecznie zapraszamy. Plakat wisi przed kościołem.
 • W związku z tą projekcją Msza św. dla klasy III będzie 17 listopada o godz. 11.00, zamiast o 12.30.
 • Dzieci, które przynajmniej raz były na różańcu w dzień powszedni zapraszam dzisiaj po Mszy św. do zakrystii.
 • Jeżeli są państwo Szydłowscy z ul. Wspólnej 26 to proszę na chwilę do zakrystii po Mszy św.
 • Coś znaleziono w kościele podczas sprzątania – do odebrania w zakrystii. Dziecko z klasy III zgubiło różaniec. Jeżeli ktoś znalazł w kościele lub wokół kościoła to prosimy o zwrot do zakrystii.
 • Za tydzień będzie zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Konwaliowej i ul. Optymistów. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Lawendowej cała: 13, 17, 19, 21, 23, 27. W następnym ul. Wspólna: 2, 2A, 4, 8, 10.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny. Bardzo ciekawy numer Ola i Jaś.