OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020.01.26

III NIEDZIELA  ZWYKŁA

  • Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
  • Za tydzień w niedzielę 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, MB Gromnicznej. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie świec.
  • Spotkanie rozpoczynające przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii będzie za tydzień w niedzielę 2 lutego po Mszy św. o godz. 11.00. Zaproszona jest młodzież z obecnych klas pierwszych szkoły średniej i starsza. Mogą też dołączyć uczniowie klasy VIII. Zapraszam na to spotkanie również rodziców.
  • Zapraszam rodziców dzieci klasy III do pomocy przy rozbieraniu szopki w najbliższą sobotę 1 lutego na godz. 8.00. Można dzisiaj lub wtedy w sobotę odebrać w zakrystii nowy numer „Dominik idzie do I Komunii”.
  • W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 17.30, rozważanie i Msza św. o g. 18.00.
  • Za tydzień w I niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wewnątrz kościoła.
  • Abby Johnson, bohaterka filmu Nieplanowane przyjedzie do Polski. Na podstawie historii jej życia powstał film Nieplanowane. Spotkanie z Abby Johnson będzie w Warszawie 15 lutego w sobotę o godz. 17.30 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53. Plan spotkania jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej: www.abbywpolsce.pl
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Spokojna, Strażacka i Szkolna 40E, 46A. W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul. Słoneczna i Ogrodowa: 1, 3, 7, 8 i 9. W następnym tygodniu: ul. Ogrodowa: 11, 12, 14, 16, 18.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż, Mały Gość Niedzielny.

Dziękuję serdecznie rodzinom, które odwiedziłem w minionym tygodniu i od początku kolędy, za życzliwe przyjęcie, modlitwę, rozmowy i złożone ofiary na potrzeby parafii.

WIZYTA DUSZPASTERSKA  – INFORMACJE OGÓLNE:

Od 2 stycznia 2020 r.  trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Od poniedziałku do piątku wizyta rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 10.00.

Wizyta duszpasterska księdza w domach parafian ma następujące cele:

– udzielenie Bożego błogosławieństwa konkretnej rodzinie w jej domu

– wspólna modlitwa całej rodziny

– poznanie parafian, rodzin, ich środowiska życia, ich radości i problemów, możliwość przedstawienie przez parafian swoich sugestii, propozycji, uwag

– wymiar ewangelizacyjny wobec osób i rodzin trochę oddalonych od Boga, zachęcenie do życia bardziej religijnego i odnowienia więzi z Bogiem

– możliwość rozmowy z księdzem, zapytania o sprawy wiary i moralności

Bardzo proszę o przyjazd po księdza na plebanię 10 min. przed rozpoczęciem kolędy.

Prośba, abyśmy zastanowili się w jakiej intencji (o co) będziemy się modlić w naszej rodzinie podczas wizyty duszpasterskiej księdza. Na początku modlitwy będziemy mogli wypowiedzieć tę naszą prośbę.

Proszę o przygotowanie na stole krzyża, zapalonej świecy, wody święconej i kropidła. Można też położyć Pismo święte. Byłoby pięknie gdyby w miarę  możliwości byli zgromadzeni wszyscy mieszkańcy odwiedzanego domu. Podczas kolędy w domach jednorodzinnych dużo czasu traci się na przejście od domu do domu, na otwieranie furtki, bramy, uwiązanie psa itp.  Jeżeli więc chcemy, aby wizyta księdza nie była w pośpiechu to proszę o wcześniejsze uwiązanie psa i otworzenie furtki. Bardzo proszę, aby na czas wizyty pieski były albo uwiązane, albo w sąsiednim pokoju, żeby nie one były w centrum zainteresowania w tym momencie. Ksiądz przychodzi w komży, stule – jest to szczególny charakter wizyty i nie jest zasadne, aby istotą wizyty księdza była zabawa z pieskiem.

Miło jest, gdy gospodarz odprowadzi księdza do sąsiada.

W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna po porannej Mszy św., a w sobotę od g. 8.30 do 9.30. Można również przyjść w niedzielę do zakrystii i umówić się na dogodny termin.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDY:

Poniedziałek 27 stycznia: Parkowa, Nowa

Środa 29 stycznia: Choszczak, Piastowska od 46 do 35, Cicha, Wiosenna

Czwartek 30 stycznia: Jesienna, Piastowska od 34 do 1.

Piątek 31 stycznia: Starzeńskiego 58-73 i Nadrzeczna

Sobota 1 lutego: Leśna, Osiedlowa, Spacerowa

Poniedziałek 3 lutego: Starzeńskiego od 56 do 25

Środa 5 lutego: Starzeńskiego od 22 do 1 i Zaciszna