OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020.03.01

I NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

 • Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy. Będzie je prowadził o. Romuald Kszuk z Instytutu Ojców Szensztackich, którego serdecznie witamy w naszej parafii. W poniedziałek, wtorek i środę spotkania rekolekcyjne będą o godz.: 10.00, 17.00 i 19.00. Dla uczniów szkoły w Rudzie o godz. 12.00. Spowiedź będzie we wtorek. W poniedziałek i środę o godz. 10, 17 i 19 będą Msze św. z naukami. We wtorek Msza św. będzie tylko o godz. 8.00 i bez nauki, natomiast o godz. 10, 17 i 19 będą liturgie pokutne z indywidualną spowiedzią. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej, oraz wyłożony na stoliku za ławkami.
 • W minionym tygodniu Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post – czas szczególnie intensywnej modlitwy, w którym szczególnie mocno rozlega się wezwanie do pokuty i nawrócenia. Jest to jednocześnie przygotowanie to dobrego przeżycia Świąt Paschalnych: męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki.
 • W tym czasie podejmujemy postanowienia i wyrzeczenia, aby być bardziej wrażliwym na głos Boga w naszych sercach.
 • Ze stolika za ławkami możemy wziąć skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Składamy do niej nasze datki ( np. pieniążki za to, czego odmówiliśmy sobie w wielkim Poście). Skarbonki z naszą jałmużną przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową.
 • Państwo Cecylia i Zbigniew Bąk przygotowali dekorację przy ołtarzu przypominającą o najważniejszych dobrych uczynkach: modlitwa, post, jałmużna. Dziękujemy im za zaangażowanie i troskę o naszą świątynię.
 • Pomoce w przeżyciu Wielkiego Postu:

– Pismo święte; – Nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa, Gorzkie Żale

– rekolekcje i sakrament pokuty; – nasze osobiste postanowienia i wyrzeczenia

 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. Odwiedziny chorych z posługą księdza w I-sze piątki będą przełożone na kolejny tydzień, czyli nie 6 marca, ale 13 marca o godz. 9.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. Po Mszy św. będzie przez godzinę prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, a na jej zakończenie indywidualne błogosławieństwo każdego uczestnika.
 • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 17.30. i Msza św. o g. 18.00.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Zaciszna – cała. W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul. Starzeńskiego: 1, 10a, 12, 9, 11, 14 i ponieważ są rekolekcje to jeszcze w tym tygodniu kolejne numery do pomocy: 13, 20, 17, 19, 21, 22. W następnym tygodniu: ul. Starzeńskiego: 26, 26A, 25, 28, 29.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż, Mały Gość Niedzielny.
 • W minionym tygodniu był pogrzeb naszego parafianina śp. Tadeusza Jackowicza. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.