OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020.03.15

  • W niedzielę 15 marca w kościele w Chrośli będą odprawione dodatkowe Msze św. o godz.: 8.00 i 12.30, aby uniknąć zbyt licznego gromadzenia się wiernych. Msze św. będą o godz.: 8.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 16.00. Nie będzie nabożeństw: godzinki, gorzkie żale, droga krzyżowa. Msza św. będzie punktualnie o godz. 16.00. Komunia św. będzie udzielana tylko na rękę. Taca będzie zbierana po Mszy św. Jeśli sytuacja będzie podobna za tydzień to również Msz św. będą o tych godzinach co dzisiaj.
  • Ks. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku Mszy św.
  • Więcej na naszej parafialnej stronie internetowej oraz Diecezji Praskiej i Konferencji Episkopatu Polski.
  • Jest wolna intencja Mszy św. dzisiaj o godz. 12.30.
  • Ze względu na epidemię odwołane są wszystkie wspólne nabożeństwa w kościele: Gorzkie Żale, Droga krzyżowa, Godzinki. Najbliższą drogę krzyżową mieli prowadzić kandydaci do bierzmowania. Zachęcamy do uczestniczenia w tych nabożeństwach prywatnie w domach lub za pośrednictwem mediów.
  • Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. Pawła Czeluścińskiego, kapłana naszej diecezji, który od ponad pół roku posługuje na Syberii w miejscowości Surgut. Ks. Paweł wygłosi do nas homilie na każdej Mszy św. i będziemy mogli wesprzeć jego posługę na Syberii składając ofiary do puszki po każdej Mszy św. Prawdopodobnie ze względu na epidemię nie będziemy mogli wszyscy uczestniczyć w kościele, dlatego spróbujemy przygotować i przeprowadzić bezpośrednią transmisję przynajmniej z jednej Mszy św. przez  parafialnego Facebooka.
  • Niestety świece Caritas i inne wyroby z przeznaczeniem ofiar na pomoc potrzebującym będziemy mogli nabywać za tydzień.
  • W Wielkim Poście Msze św. w soboty będą o godz. 7.00 z powodu spowiedzi w sąsiednich parafiach.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Starzeńskiego: 26, 26A, 25, 28, 29. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Starzeńskiego: 30, 32, 33, 34, 37. W następnym tygodniu: ul. Starzeńskiego: 38, 40, 41, 42, 46.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż, Mały Gość Niedzielny.