OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.04.19

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA

 • W obecnej sytuacji, kiedy nie możemy zbyt licznie przychodzić do kościoła, większego znaczenia nabiera nasze jednoczenie się przy Jezusie w naszych domach, we wspólnotach rodzinnych. Jest to okazja, abyśmy ożywili nasze przeżywanie wiary w rodzinach, otwierali nasze serca i domy na obecność Jezusa: wspólna modlitwa, osobista lektura Pisma św. Możemy też pobierać wersje elektroniczne tygodników katolickich www.idziemy.pl, www.gosc.pl, www.niedziela.pl/, www.naszdziennik.pl/
 • Może warto też posłuchać radia katolickiego: nasze diecezjalne RADIO WARSZAWA https://radiowarszawa.com.pl/ i RADIO MARYJA https://www.radiomaryja.pl/. W środy są nadawane przemówienia Jana Pawła II z pielgrzymek do Polski.
 • W dzisiejszą niedzielę 19 kwietnia obchodzimy ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie od g. 14.00 do 16.00. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia transmitowane na facebooku, w ramach którego odmówimy koronkę do Bożego miłosierdzia i inne modlitwy. Komunia św. będzie udzielana o g. 14.00, 14.30, 14.50, 15.30 i 15.50.
 • Można przynieść skarbonki miłosierdzia z jałmużną lub zrobić przelew na konto Caritas parafialnej: 34 9226 0005 0002 5582 2000 0010, lub konto parafialne: 13 9226 0005 0002 3000 2000 0010 z dopiskiem „skarbonka”.
 • PODZIEL SIĘ Z INNYMI PRZEŻYCIEM TEGOROCZNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH – NIE CHOWAJ SWEGO BOGACTWA TYLKO DLA SIEBIE.
  Tegoroczne Święta Wielkanocne chyba dla każdego z nas były wyjątkowe. Może warto utrwalić te Święta i nasze przeżycia w tym czasie, aby nie uległy zapomnieniu. Zachęcam Parafian: dorosłych i młodzież do napisania krótkiego lub dłuższego swojego osobistego wspomnienia z przeżycia tych dni. Co było szczególnie ważne? Co może odkryłem na nowo przez tę sytuację? Co było dla mnie łaską Boga, Jego światłem i darem? Co Bóg może powiedział mi w głębi serca? Czego dobrego doświadczyłem od ludzi, przyjaciół, w rodzinie? Co może było dla mnie trudne w przeżyciu Świąt w tej sytuacji? Czym chciałbym się podzielić z innymi? Może warto to napisać dla siebie, dla innych, dla upamiętnienia. Zachęcam, aby napisać i przesłać na kontakt parafii proboszcz@parafiachrosla.pl. Będziemy umieszczać te wspomnienia na stronie parafialnej i facebooku dla wzajemnego ubogacenia, aby działo się więcej dobra. To buduje naszą wspólnotę. Można się podpisać lub poprosić o anonimowość. Jako proboszcz zapewniam dyskrecję i tajemnicę. Termin do 27 kwietnia – jeszcze tydzień, bo dłużej to zapomnimy już o tych Świętach. Zróbmy to jak najszybciej. Dziękujemy już za pierwsze wspomnienie.
 • Ogłaszamy KONKURS PLASTYCZNY dla dzieci i młodzieży pt.: „Moje tegoroczne Święta Wielkanocne (inne od wcześniejszych). Jakie wydarzenie lub przeżycie było dla mnie wyjątkowe (ważne, dobre i piękne) w te Święta?” Termin do 27 kwietnia – już został tylko tydzień, bo dłużej to zapomnimy już o tych Świętach. Kategorie wiekowe zostaną podane wkrótce.
 • PARAFIALNY KURS BIBLIJNY ( PKB) ruszył w minioną środę 15 kwietnia o godz. 19.00. Transmisja na żywo na facebooku https://www.facebook.com/ParafiaChrosla/ . Widząc zainteresowanie tym Kursem będzie on nadawany dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Będzie można odsłuchać w innym czasie. Ks. Robert będzie wprowadzał w czytanie i rozumienie Pisma Świętego. Możliwość zadawania pytań o Biblię i odpowiedzi na bieżąco na fb. Przewidziany czas 30 min. wprowadzenia i 15 minut odpowiedzi na pytania.
 • Kolejna propozycja to taki cykl: „Z BIBLIOTECZKI KS. PROBOSZCZA”, w której będę prezentował bardzo ciekawe i wartościowe książki. Jest już do odsłuchania odcinek 1, a dzisiaj o g. 19.00 będzie na żywo kolejny.
 • Zachęcam, żeby zaglądać na facebooka i na stronie w zakładce: NAGRANIA.
 • Prośba też o rozważenie możliwości materialnego wspierania funkcjonowania parafii w obecnej sytuacji. Mimo epidemii parafia funkcjonuje i wszystkie bieżące opłaty są realizowane. Ponoszone są nawet dodatkowe wydatki związane z epidemią. Nie mamy możliwości składać ofiar na tacę, to może warto rozważyć okazjonalne lub stałe zlecenie przelewów na konto parafialne: 13 9226 0005 0002 3000 2000 0010. Nie chodzi o wielkie kwoty, ale stałą troskę o parafię.
 • Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach przekazali swoje ofiary na utrzymanie parafii osobiście lub przelewem. Za tydzień wymienię konkretne rodziny.
 • Na czas epidemii będzie w dni powszednie codziennie Adoracja Najśw. Sakramentu wtedy, kiedy Msza św. będzie rano to od g. 7.30 do 8.30, a kiedy Msza św. wieczorem to od g. 17.00 do 18.00
 • Różaniec w dni powszednie o godz. 20.30, (oprócz wtorku) będzie transmitowany z naszego kościoła na facebooku www.facebook.com/ParafiaChrosla z możliwością telefonowania i włączenia się w modlitwę.
 • Msze św. w dni powszednie będą transmitowane na facebooku www.facebook.com/ParafiaChrosla.
 • Od jutra może być w kościele 1 osoba na 15m2. Nasz kościół ma około 270m2, co daje 18 osób. Jeżeli przyjdzie więcej osób, to powinny uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz i podejść do Komunii św.
 • Zapraszamy  do obejrzenia trzech filmów o tematyce religijnej na kanale YouTube – KINO KIJÓW https://www.youtube.com/channel/UC7wverO_4pMTIXVSLi9SMxQ. Filmy będą BEZPŁATNE i dostępne od soboty (od godziny 00.00.)  do niedzieli (do godziny 24.00). Będzie można obejrzeć 3 filmy:
 1. „Największy Dar”, 2018, reż. Juan Manuel Cotelo.
 2. „Fatima. Ostatnia tajemnica”, 2017, reż. Andres Garrigo
 3. „Miłosierdzie nadzieją dla świata”, 2010, reż. Małgorzata Pabis
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Nadrzecznej. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Wiosennej – cała. W następnym: Ul. Piastowska: 1, 3, 5, 6, 7, 10, 12.
 • Nie zostawiajmy bez pomocy osób starszych i samotnych. Bądźmy wrażliwi na innych.
 • Trwajmy na modlitwie w jedności wiary i nadziei. Powierzajmy z ufnością siebie i bliskich Bogu.