OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.08.09

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Do końca sierpnia w niedziele i uroczystości będzie dodatkowa Msza św. o godz. 7.00.
  • W sobotę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). Tego dnia Msze św. będą według porządku niedzielnego o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziół, kwiatów i młodych pędów zbóż. Tego dnia obchodzimy 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”. Właśnie to wydarzenie i cudowna interwencja Maryi w tej bitwie dała Jej tytuł: Matki Bożej Zwycięskiej i stała się Ona Patronką naszej diecezji, utworzonej w 1992 roku. Nasza diecezja jest szczególnie wezwana do podtrzymywania pamięci o Cudzie nad Wisłą, dlatego jesteśmy zaproszeni do udziału w tych obchodach. Plan uroczystości znajdziemy w internecie tutaj: plan obchodów i tygodniku Idziemy.
  • 15 sierpnia 2020 roku o godz. 11.00 w parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Chrośli zostanie odsłonięta i poświęcona przy kościele płyta upamiętniająca 100-lecie odzyskania niepodległości Polski i 100-lecie Cudu nad Wisłą (Bitwy Warszawskiej). Następnie zostanie odprawiona Msza św. w intencji: „O ocalenie wiary, nadziei i miłości w Polsce, Europie i na świecie” – jest to włączenie się w inicjatywę 1920 Mszy św. w tej intencji w różnych miejscach w Polsce w roku 100-lecia Cudu nad Wisłą. Obok płyty zostanie umieszczony maszt z flagą narodową. Ofiary zbierane na tacę 15 sierpnia będą przeznaczone na pokrycie kosztów przygotowania tego miejsca pamięci narodowej.
  • Rocznice 100 – lecia Niepodległości i Cudu nad Wisłą są inspiracją do wprowadzenia w naszej parafii comiesięcznej Mszy św. za Ojczyznę – w każdą I-szą niedzielę miesiąca o godz. 11.00.
  • Możemy włączyć się w duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę. Wybrać pielgrzymkę w internecie i uczestniczyć duchowo.
  • Sierpień jest miesiącem trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Mając na względzie święta i rocznice obchodzone w tym czasie, podejmijmy postanowienia trzeźwości i abstynencji, oraz modlitwy za uwikłanych w nałóg alkoholowy i inne nałogi. Nasza abstynencja, czyli całkowite wyrzeczenie się napojów alkoholowych na jakiś czas jest pomocą dla tych, którym trudno zerwać z nałogiem, który niszczy ich i relacje rodzinne.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Sosnowa 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Mazowiecka: 6, 8a, 8b, 8c, 10, 10a. W następnym tygodniu ul. Mazowiecka: 12, 14, 14a, 16, 18, 20.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • Pomódlmy się za naszą Ojczyznę.