OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.09.13

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 • I Komunia św. w naszej parafii będzie w niedzielę 13 września o godz. 11.00.
 • W niedzielę 20 września o godz. 11.00 będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych. Prosimy wszystkich uczniów o przyniesienie plecaków do poświęcenia, a szczególnie klasę I. Po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami uczniów klasy III w sprawie przygotowania do I spowiedzi i Komunii św. w bieżącym roku szkolnym.
 • Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w środę 16 września o godz. 20.00 w salce na plebanii i będzie obejmował 10 spotkań co tydzień w środę o godz. 20.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 • Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w następny poniedziałek 21 września o g. 19.00 w kościele. Do końca listopada spotkania będą co drugi poniedziałek.
 • Organizujemy naszą parafialną pielgrzymkę do Ossowa w 100 lecie Cudu nad Wisłą za dwa tygodnie 27 września. Trzy możliwości pielgrzymowania: 1. O obie strony rowerem. 2. Do Ossowa rowerem, a powrót samochodem. 3. W obie strony samochodem. Wyjazd rowerami sprzed kościoła o g. 10.45. W Ossowie będzie Msza św. o godz. 13.00. O godz. 14.00 będzie posiłek. Każdy zabiera prowiant dla siebie. Można wziąć kiełbaski, bo będzie przygotowane ognisko. Wyjazd powrotny rowerami o g. 15.00. Prosimy o zgłoszenie do następnej niedzieli kto chce jechać rowerem w jedną, czy w obie strony. Najlepiej żeby jechać rowerem w obie strony. Jeśli dla kogoś będzie to bardzo trudne, to będzie zapewniony transport rowerów, ale osoby wracają same.
 • Za tydzień w niedzielę 20 września jest organizowany w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie na pl. Zamkowym o godz. 12.00, a zakończenie przed kościołem św. Krzyża o godz. 13.00, Więcej na stronie internetowej: www.marsz.org/marsz-dla-zycia-i-rodziny-odpowiedzia-na-ataki-srodowisk-lgbt/
 • 26 września w sobotę w Częstochowie jest pielgrzymka mężczyzn pod nazwą Oblężenie Jasnej Góry. Możemy pojechać z parafii jeśli będzie zainteresowanie. Jest możliwość uczestniczenia przez internet. www.oblezenie.mezczyzni.net
 • Od 28 sierpnia jest grany w kinach film: „Zieja” o ks. Janie Ziei. Bardzo ciekawy i wartościowy. Zachęcam do obejrzenia.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Mazowieckiej: 3, 3A, 7, 7A. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka: 36, 38, 40, 44, 25, 27. W następnym ul. Mazowiecka: 46, 50, 50A, 52, 29.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 • Pomódlmy się za wczorajszych nowożeńców: Esterę i Łukasza.