OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.01.03

II NIEDZIELA  PO BOŻYM NARODZENIU

• W najbliższą niedzielę 10 stycznia obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Tego dnia po każdej Mszy św. będzie poświęcenie wody. Możemy przynieść z domu wodę w buteleczce i zostanie ona poświęcona. W czasie epidemii może warto przywrócić chyba zaniedbane ostatnio w naszych domach kropielnice z wodą święconą przy wyjściu. Możemy czynić znak krzyża wodą święconą przy wyjściu i powrocie do domu. Wodę święconą otrzymamy też w małej buteleczce podczas Mszy św. dla mieszkańców poszczególnych ulic.
  • KOLĘDA – WIZYTA DUSZPASTERSKA 2021
    W tym roku zamiast kolędy w naszych domach jest Msza św. w kościele w intencji mieszkańców konkretnych ulic. 4 stycznia była pierwsza taka Msza św. Modlimy się o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok, za nasze rodziny, przynosimy nasze intencje i polecamy bliskich zmarłych. Przyjmujemy Pana Jezusa w Komunii św., a po Mszy św. błogosławieństwo dla każdej rodziny relikwiami bł. Honorata. Przy wyjściu z kościoła dla dzieci słodka niespodzianka, dla każdego obrazek z błogosławieństwem i litanią do Patrona parafii. Jest też woda święcona w buteleczce do wzięcia do domu.
    Dziękuję uczestnikom Mszy św. 4 stycznia za piękną postawę wiary, modlitwy i miłości do Jezusa i Kościoła. Niech Boże błogosławieństwo nas umacnia.

Zdjęcia na facebooku: www.facebook.com/ParafiaChrosla/

• PLAN KOLĘDY 2021 rok

MSZE ŚW. W KOŚCIELE W INTENCJI MIESZKAŃCÓW ULIC.

4.01 g. 18.00: Orzeszkowej, Jaśminowa, Kwiatowa, Optymistów, Konwaliowa, Lawendowa, Żwirowa, Sasankowa

8.01 g. 18.00: Wrzosowa, Mazowiecka, Sosnowa

9.01 g. 18.00: Wspólna, Parkowa, Nowa

11.01 g. 18.00: Spokojna, Strażacka, Szkolna, Krótka, Słoneczna, Tęczowa, Ogrodowa

14.01 g. 18.00: Starzeńskiego, Nadrzeczna, Zaciszna

15.01 g. 18.00: Choszczak, Piastowska, Cicha, Wiosenna, Leśna, Osiedlowa, Spacerowa, Jesienna

Nie ma tradycyjnej kolędy jak w ubiegłych latach, ale jest możliwość indywidualnego poproszenia księdza do swojego domu. Dotyczy to szczególnie nowych mieszkańców.

• W środę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą jak w niedzielę, godz.: 9.00, 11.00 i 16.00. Ministranci własnoręcznie przygotowali torebki z kadzidłem i kredą. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie kadzidła i kredy, które będziemy mogli nabyć za dowolną ofiarę przy wejściu do kościoła. Dochód będzie przeznaczony na fundusz ministrantów.
  • Uroczystość Trzech Króli jest dniem modlitwy za misjonarzy. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na misje.
  • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła będą rozdawane korony na Orszak Trzech Króli, śpiewniki z kolędami i czasopismo o misjach. Gra „Trzej Królowie”.
  • Ministrantów zapraszam na spotkanie świąteczne w poniedziałek 4 stycznia o godz. 10.00.
  • Z czwartku na piątek będzie adoracja Najśw. Sakramentu tak jak zawsze. Prośba o zapisanie się na listę wyłożoną w kruchcie kościoła
  • Odwiedziny chorych będą w piątek 8 stycznia od g. 9.00, ale tylko tych którzy zostaną zgłoszeni. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii.
  • W najbliższy piątek 8 stycznia będzie spowiedź w kościele w godz. 17.00-18.00. Będzie dwóch księży.
  • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wewnątrz kościoła.
  • Ciekawa gra rodzinna: „Pytaki” –poznajemy siebie nawzajem i swoją rodzinę dla swojej rodziny na czas ferii. Jest możliwość zapłacenia później.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wrzosowej: 39, 40, 45, 47, 48, 51, 53. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 52, 56, 59, 61, 63, 65, 67, 69. W następnym ul. Orzeszkowej (cała)
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.