OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.02.28

II NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

 • Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 • W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00.
 • W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Sakrament pokuty od godz. 16.30 – będzie drugi ksiądz. Po Mszy św. będzie prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy o godz. 19.45 – indywidualnym błogosławieństwem.
 • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 7.00 i Msza św. o g. 7.30 – takie godziny ze względu na spowiedź rekolekcyjną w sąsiednich parafiach. www.soboty.pl
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie dzisiaj w kościele o godz. 17.15 i przez najbliższe trzy niedziele o tej samej godzinie.
 • Skarbonki na jałmużnę wielkopostną są do wzięcia ze stolika za ławkami. Przyniesiemy je do kościoła z naszą jałmużną w Niedzielę Palmową.
 • Można też nabyć świece wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas diecezji i naszej parafii.
 • Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Droga wielkopostna w naszej parafii. Dzisiaj otrzymamy przy wyjściu z kościoła fragment z Pisma św. Niech będzie on zachętą do czytania Biblii w Wielkim Poście.
 • Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową utworzoną przez Pluton Różańcowy parafii w Dębem Wielkim, która odbędzie się dnia 12 marca 2021 roku, w ramach programu Kościół XXI wieku, drogami gminy Dębego i okolic. Rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00 w intencji uczestników EDK. Naszym celem jest prowadzić ludzi do spotkania z Bogiem. W tym roku pod hasłem: Rewolucja pięknych ludzi. Regulamin uczestnictwa i zapisywanie się na stronie edk.org.pl wybierając trasę Szarą lub Zieloną Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim. Dodatkowe informacje na stronie internetowej, plakatach i facebooku.
 • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes. Plakat tej zbiórki wisi przed kościołem. W styczniu zebraliśmy na pomoc dla Chorwacji 670 zł.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Kwiatowej: 9, 13, 16, 24A, 24C, 26, 26C. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kwiatowa: 13B, 15, 17, 28, 32, 34. W następnym ul. Kwiatowa: 21, 23, 25, 29, 36.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.