OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.03.07

III NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

 • W tym tygodniu przypada w sobotę 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o przemianę serc i zwrócenie się do Boga i Kościoła swoich dzieci i wnuków, ale też wszystkich, którym nie jest obojętny los polskiej młodzieży i chcą się modlić w tej intencji. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać emailem na adres parafialny. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na facebooku i youtube.
 • Papież Franciszek ogłosił Rok św. Józefa od 08.12.2020 do 08.12.2021 z okazji 150 rocznicy ogłoszenia w 1870 r. św. Józefa patronem Kościoła. Od 10 marca do 18 marca będziemy odprawiać w naszym kościele przed Mszą św. nowennę do św. Józefa przed jego Uroczystością obchodzoną 19 marca. Zapraszam do udziału w tej nowennie wspólnie w kościele, ale jeżeli ktoś nie może, to odmawiajmy ją w naszych domach. Ze stolika za ławkami możemy wziąć tekst nowenny – jeden dla rodziny, lub w internecie swietyjozef.kalisz.pl/Modlitwy/20.html. Możemy też ściągnąć aplikację www.pismo.swiete.pl z  nowenną i innymi modlitwami. Gość Niedzielny wyda numer specjalny o św. Józefie, który będzie do nabycia za tydzień w cenie 9 zł. Objętość 100 stron i wiele ciekawych informacji o św. Józefie. Zapisy na ten numer w zakrystii lub emailem.
 • Ogłaszamy dwa konkursy plastyczne:
 1. Konkurs indywidualny: Rysunek wybranej stacji drogi krzyżowej. Dowolna technika. Format A4. Prace przynosimy do kościoła. Termin do 24 marca.
 2. Konkurs rodzinny (zaangażowana cała rodzina): Figura św. Józefa. Dowolna technika. Termin zostanie podany za tydzień. Zrobione figury przyniesiemy do kościoła, przez jakiś czas będą w kościele, zostaną one poświęcone, przyznane nagrody i wrócą do naszych domów, np. do umieszczenia w naszych domowych ołtarzykach.
 • Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki. Na najbliższą drogę krzyżową 12 marca przynieśmy z domu krzyże, żeby każdy miał w ręku krzyż. Dla dzieci można zrobić z patyków.
 • W dniach 9-12.08 planujemy parafialną pielgrzymkę rowerową do Kodnia. Osoby chętne prosimy, aby w najbliższym czasie zgłosiły się do p. Zbigniewa Bąka lub Bartosza Orlińskiego. Trasa nie będzie ciężka – około 70 km dziennie. Liczba miejsc ograniczona. Wyjazd będzie zależny od sytuacji epidemicznej.
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa utworzona przez Pluton Różańcowy parafii w Dębem Wielkim odbędzie się 12 marca 2021 roku drogami gminy Dębego i okolic. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Regulamin i zapisy na stronie www.edk.org.pl.
 • Można nabyć świece wielkanocne na stoliku za ławkami. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas diecezji i naszej parafii. Podaną kwotę wrzucamy do puszki.
 • Skarbonki na jałmużnę wielkopostną są do wzięcia ze stolika za ławkami. Przyniesiemy je do kościoła z naszą jałmużną w Niedzielę Palmową.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie dzisiaj w kościele o godz. 17.15 i przez najbliższe trzy niedziele o tej samej godzinie.
 • Droga wielkopostna w naszej parafii. Dzisiaj otrzymamy przy wyjściu z kościoła nasiono fasoli, jako znak pielęgnowania i wzrastania naszej wiary i miłości.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Kwiatowej: 13B, 15, 17, 28, 32, 34. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kwiatowa: 21, 23, 25, 29, 36. W następnym ul. Kwiatowa: 31, 33, 42, 42A, 44A, 46B, 48
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.