OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.03.21

V NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

• Rozpoczynamy dzisiaj Wielkopostne rekolekcje parafialne, będą trwały do 24 marca (do środy). Będzie je prowadził ks. Zbigniew Rajski, były wikariusz w parafii Dębe Wielkie, a obecnie w parafii św. Rodziny na Zaciszu w Warszawie. Sakrament pokuty będzie sprawowany we wtorek, natomiast w środę będzie tylko jeden spowiednik. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej. Będą transmitowane na facebooku Msze św. z naukami w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. Zapraszamy do uczestniczenia.
  • Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00.
  • W najbliższy czwartek 25 marca po zakończeniu rekolekcji obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą o godz. 10.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Można to przyrzeczenie złożyć też indywidualnie w domu. Więcej tutaj: duchowa-adopcja-dziecka-poczetego
  • Od 19 do 25 marca trwa Tydzień modlitw o ochronę życia. Modlimy się codziennie w kościele przed Mszą św. Teksty modlitw są wyłożone do wzięcia na stoliku za ławkami. Również tam są do wzięcia foldery z informacją o Duchowej Adopcji dziecka poczętego oraz ulotka o aplikacji z tą modlitwą. pro-life.pl/zazyciem
  • Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień, który jest szczególnym czasem uczestniczenia w śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm i rozważanie Męki Pana Jezusa. Będzie dodatkowa Msza św. o godz. 12.30.
  • Ogłaszamy dwa konkursy plastyczne:
  1. Konkurs indywidualny: Rysunek wybranej stacji drogi krzyżowej. Dowolna technika. Format A4. Termin do 24 marca.
  2. Konkurs rodzinny (zaangażowana cała rodzina): Figura św. Józefa. Dowolna technika. Termin do 24 marca. Zrobione figury przyniesiemy do kościoła, przez jakiś czas będą w kościele, zostaną one poświęcone, przyznane nagrody i wrócą do naszych domów, np. do umieszczenia w naszych domowych ołtarzykach.

Ogłoszenie wyników obu konkursów w Niedzielę Palmową.

• Można nabyć świece wielkanocne na stoliku za ławkami. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas diecezji i naszej parafii. Podaną kwotę wrzucamy do puszki.
  • Są też już do nabycia palmy na Niedzielę Palmową przygotowane przez parafialną Caritas z przeznaczeniem na pomoc potrzebującym. Będą do nabycia również w niedzielę palmową.
  • Dzisiaj pod chórem możemy nabyć zrobione własnoręcznie przez scholę ozdoby świąteczne i wiosenne. W ten sposób wspieramy działalność scholii. Zachęcamy do nabywania ozdób.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie za tydzień w Niedzielę Palmową w kościele o godz. 17.15.
  • Prosimy kandydatów do bierzmowania i rodziców o pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego. Spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek o g. 19.30.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Kwiatowej: 31, 33, 42, 42A, 44A, 46B, 48. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kwiatowa: 39, 39A, 39B, 39C, 41B, 41C. W następnym ul. Kwiatowa: od 49 i od 58 do końca.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE,  CHROŚLA 21 – 24 MARCA 2021 R.

PROWADZI: KS. ZBIGNIEW RAJSKI

16.00 – MSZA ŚW. Z UDZIAŁEM DZIECI

17.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

19.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

Dniem spowiedzi jest wtorek. W środę będzie tylko jeden spowiednik dla tych, którzy nie mogą być we wtorek.